Зеленський: Від розвідки маємо інформацію, що росіяни готуються до нових масованих ударів
Країна-агресор РФ веде підготовку до нових масованих ударів по Україні. Про це 16 січня у вечірньому відеозверненні, яке опублікували у Facebook ОП, повідомив глава Української держави Володимир Зеленський.
Він зазначив, що для ППО України, для військових сьогодні є окремі завдання.
"Зараз від розвідки маємо інформацію, що росіяни готуються до нових масованих ударів", – сказав Зеленський.
За його словами, українська сторона "чесно говорить із партнерами" і про ракети для ППО, і про системи, які "так необхідні" Києву.
"Постачання недостатньо. Стараємося прискорювати, і важливо, щоб партнери нас чули, – наголосив Зеленський. – Багато робиться зараз на рівні Міністерства оборони України. Але все одно, будь ласка, звертайте увагу на повітряні тривоги. Будь ласка, допомагайте тим, хто поряд із вами, на самоті, хто потребує вашої підтримки".
Як розповів президент, МВС розгортає більшу кількість "пунктів незламності", а уряд працює з енергокомпаніями й партнерами, щоб було більше обладнання й більше резервів.
"Але ключове – щоб світ про це не мовчав. Війни без тиску не завершуються. І саме через те, що тиску замало, росіяни все це роблять. Маємо це змінити", – резюмував Зеленський.
Контекст:
Від початку опалювального сезону 2025/2026 країна-агресор РФ 256 разів атакувала енергетику України, поінформували 15 січня в СБУ. Зокрема, з початку жовтня 2025 року окупанти цілеспрямовано атакували 11 українських гідроелектростанцій і 45 найбільших ТЕЦ. Також росіяни завдали 49 точкових повітряних ударів по ТЕС і 151 – по електропідстанціях у різних регіонах України, додали в СБУ.
14 січня Зеленський повідомив, що в енергетиці України вводять режим надзвичайної ситуації.