Зеленський відповів на петицію з вимогою заборонити в Україні очне навчання під час воєнного стану
Звернення опублікували на сайті президента 8 червня, необхідні для розгляду 25 тис. підписів петиція набрала на початку липня. Станом на 12 липня зібрали 26 654 підписи.
"Конституція України зобов'язує мене діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. [...] Державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада України, а реалізують Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, інші центральні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування", – відповів Зеленський.
Він наголосив, що суб'єкт освітньої діяльності має право "самостійно, незалежно та відповідально приймати рішення щодо академічних, організаційних, фінансових, кадрових та інших питань" залежно від ситуації.
"Ураховуючи зазначене, я звернувся до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції та поінформувати про результати розгляду автора звернення", – заявив президент.
Контекст:
Кабінет Міністрів рекомендував розпочати навчальний рік у школах України в очному режимі з 1 вересня, а в університетах (за винятком перших курсів) – з 15 серпня. На прифронтових і окупованих територіях допускають онлайн-формат навчання.
В Офісі президента зазначали, що у разі повітряної тривоги освітній процес планують переривати і, наскільки можна, повністю або частково продовжувати його в укритті.
Після відкритого вторгнення в Україну російських військ за кордон виїхало понад 600 тис. українських школярів.