Зеленський вважає, що в Україні "кадрова політика не ідеальна"
"Складна історія – сказати, яке міністерство не працює. Дуже важливо побачити результат. Тому що вся кадрова політика – вона різна. Я вважаю, що вона в нас не ідеальна. Я не знаю, в якій державі ідеальна. Але найголовніше – в інших державах працюють інституції. І в нас повинні запрацювати інституції", – сказав він.
За словами глави держави, "міністр, який зможе свою інституцію вибудувати так, що після відходу цієї людини інституція працюватиме, той міністр – він молодець".
Контекст:
Уряд Дениса Шмигаля розпочав роботу в березні 2020 року.
6 вересня видання "Телеграф" із посиланням на свої джерела повідомило, що кілька українських міністрів можуть покинути свої посади. Зокрема, обговорюють відставку міністра оборони Андрія Тарана, міністерки соціальної політики Марини Лазебної, віцепрем'єра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського і міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, а також міністра юстиції Дениса Малюськи.
У день подання заяви про відставку колишнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, 13 липня, ЗМІ повідомляли, що звільнення загрожує й іншим членам Кабміну. Називали імена Тарана, Малюськи, міністра охорони довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського, а також міністра культури Олександра Ткаченка. Голова парламентської фракції "Слуги народу" Давид Арахамія спростував ці чутки, проте згодом анонсував восени "щонайменше три-чотири кадрові рішення" в Кабміні.
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков говорив про наявність питань "мінімум до трьох" міністрів і припускав звільнення деяких із них восени.
Голова парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що у фракції "Слуга народу" вже є кандидатура на пост міністра оборони України.
Шмигаль 14 вересня заявляв, що у нього немає претензій до членів Кабміну.