Зеленський увів у дію рішення РНБО про подвійне громадянство

Зеленський доручив Данілову контролювати виконання рішення РНБО

Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення, яким Рада національної безпеки і оборони доручила Кабінету Міністрів розробити законопроект, який забороняє особам з подвійним громадянством претендувати на державні посади і балотуватися в депутати.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №85/2021 про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) щодо подвійного громадянства у депутатів й урядовців. Про це 4 березня повідомив Офіс президента України.

26 лютого 2021 року РНБО ухвалила рішення доручити Кабінету Міністрів спільно з Центральною виборчою комісією і Службою безпеки України у двомісячний строк проаналізувати законодавство України з питань подвійного (множинного) громадянства, ідеться в повідомленні.

За результатами аналізу уряд має в шестимісячний строк винести на розгляд Верховної Ради проєкти законів про заборону українцям, які мають громадянство (підданство) інших держав або подали документи для їхнього набуття, претендувати на посади в держорганах або органах місцевого самоврядування, мати допуск до державної таємниці або бути членом політичної партії.

За недостовірні відомості у деклараціях про відсутність іноземного громадянства мають встановити відповідальність, наголошують у рішенні РНБО. Контроль за його виконанням Зеленський поклав на секретаря РНБО Олексія Данілова.

26 лютого на брифінгу Данілов повідомляв, що свого часу в керівництві України була низка високопосадовців із російським громадянством.

Згідно зі ст. 4 Конституції України, у країні "є єдине громадянство".

13 грудня 2019 року Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону №2590 про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства. Він передбачав, зокрема, звільнення військовослужбовців-контрактників і переслідуваних на батьківщині росіян від обов'язку відмовлятися від іноземного громадянства під час набуття громадянства України. Крім того, проєкт закону пропонував розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням.

На засіданні погоджувальної ради 18 травня 2020 року законопроєкт розкритикували представники фракцій "Європейська солідарність" та "Батьківщина". 19 травня розгляд законопроєкту відклали.