Зеленський: За час цієї війни повернули в Україну з російської неволі вже 3310 людей
Україна довго намагалася повернути з полону цивільних українців, яких країна-агресор Росія захопила ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну. Про це у зверненні за підсумками 29 червня повідомив президент України Володимир Зеленський, стенограму опублікувала його пресслужба.
"Дуже довго ми працювали заради звільнення з російської неволі Нарімана Джеляла, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, двох священників Української греко-католицької церкви та цивільних людей, які були захоплені росіянами на окупованій території ще у 2017-му і 2018 році. Нарешті наші люди вдома. 10 цивільних", – сказав Зеленський.
Він нагадав, що раніше цього тижня Україна повернула 90 своїх військових, які перебували в російському полоні.
"Загалом за час цієї війни повернули в Україну з російської неволі вже 3310 людей. І маємо знайти й повернути в Україну всіх наших, кожного й кожну, хто в полоні, хто депортований – дорослих і дітей, військових і цивільних. Усіх. Я дякую нашій команді, яка займається обмінами", – заявив президент України.
Зеленський подякував Ватикану та Об'єднаним Арабським Еміратам за посередництво в останніх обмінах.
"Ми працюємо далі. Зустрівся сьогодні з Наріманом Джелялом, і ми вже говорили про те, що далі будемо робити і для нашої перемоги та звільнення нашої землі, і для підтримки кримськотатарського народу. Сьогодні був також на Національному молитовному сніданку й особисто там привітав звільнених із полону священників Богдана Гелету та Івана Левицького. Я подякував також усім представникам церков і релігійних спільнот за підтримку наших людей, наших громад, за допомогу нашій державі у цей надзвичайно складний час війни. Хай усі молитви за мир для України й за нашу, українську, перемогу будуть почуті", – сказав він.
Контекст:
25 червня Зеленський повідомив про обмін полоненими з РФ, унаслідок якого вдалося повернути з полону 90 українців. Серед них – воїни Нацгвардії, Військово-морських сил ЗСУ, тероборони, прикордонної служби, а також захисники Маріуполя й Чорнобильської атомної електростанції. Це 53-й обмін від початку повномасштабної війни і його ще не завершили, зазначали в українській військовій розвідці наступного дня.
28 червня стало відомо про повернення 10 цивільних громадян України в межах 53-го обміну.