Зеленський заявив, що ідеї расизму і нетерпимості мають "менше, ніж жодних" шансів в Україні
"На жаль, прихильники ідей нацизму, ксенофобії, нерівності існують у сучасному світі в різних країнах у різних проявах. Якою є їхня роль та вплив у сучасній Україні? Менше, ніж нуль! Чи має ідеологія расизму й нетерпимості шанси в сучасній Україні? Менше, ніж жодних шансів! А переконлива відповідь пропаганді деяких третіх країн, що називають українців іноді "нацистами" чи "антисемітами", очевидна: українці обрали мене президентом України", – сказав Зеленський.
Глава держави нагадав, що "за кількістю тих, хто рятував євреїв під час Голокосту в роки Другої світової війни ціною свого власного життя, Україна є четвертою країною на планеті Земля". А 2659 українців офіційно мають почесне звання праведників народів світу (за оновленими даними – 2673).
Зеленський підкреслив, що заснував довічні стипендії для українців, які рятували євреїв під час Голокосту.
"У народу України не може бути зародків антисемітизму і нацизму на генетичному рівні! Не може бути його ні в серці, ні в душі українського народу, який пережив на своїй землі "Бабин Яр", – зазначив глава держави.
Зеленський у ніч на 31 серпня прибув до Вашингтона з робочим візитом.
Контекст:
Унаслідок Голокосту, масового знищення євреїв нацистами, у 30–40-х роках минулого століття в Європі загинуло приблизно 6 млн осіб – майже третина від загальної кількості євреїв у світі напередодні Другої світової війни. В Україні жертвами Голокосту стало приблизно 500 тис. євреїв.