Зеленський заявив, що не може робити висновки про те, чи є Татаров корупціонером
Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю журналу "Фокус", яке вийшло 25 грудня, заявив, що не може робити висновки про те, чи є заступник глави Офісу президента Олег Татаров корупціонером.
"Я навіть не можу робити такі висновки! Кримінальна справа стосується 2017 року. Я не був тоді президентом, він не працював в офісі. Тому фрази "за часів Зеленського знову корупція" – нечесні. Це завдає ран, це позначається на мені особисто. Ідеться не про рейтинг і не про імідж. Тільки-но зʼявилися новини про Татарова, я викликав Єрмака і сказав: "Якщо історія хоча б одним словом повʼязана з його роботою тут, попроси людину піти". Потім ми дізнаємося, що йдеться про 2017-й. Виявляється, всіх людей у цій справі відпустили", – заявив Зеленський.
Він нагадав, що Татарова тимчасово усунули від питань, що стосуються Національного антикорупційного бюро та прокуратури.
"Із цього тижня Татарова ми усунули від справ НАБУ, прокуратури. Усі ці повноваження передали [заступнику глави ОПУ] Андрієві Смирнову. Це конфлікт інтересів. Тому ми сказали, щоб Татаров ішов і доводив, що він ні в чому не винен. Хочу підкреслити: якщо ті, хто працює зі мною, будуть запідозрені в корупції, ці люди будуть звільнені. І я таких прикладів у себе в офісі за півтора року поки не бачив. В армії нічого не крали, бронежилети з дірками не продавали, хабарі не отримували", – підкреслив президент.
У грудні ЗМІ повідомили, що Татаров фігурує у справі про махінації із закупівлею квартир для Нацгвардії (головний фігурант – колишній нардеп і експрезидент корпорації "Укрбуд" Максим Микитась): 1 грудня 2020-го екснардепа і держексперта, який, за даними слідства, забезпечив надання висновку про мінімальну різницю між вартістю квартир на Печерську і на околиці Києва, повідомили про підозру в хабарництві. Слідство вважає, що експерт забезпечив проведення недостовірної експертизи в обмін на паркомісце вартістю 250 тис. грн.
Експерта заарештували з можливістю внесення 1 млн грн застави. Як сказав на засіданні суду прокурор, переговори про хабар міг вести Татаров.
Ситник заявляв, що Татаров, коли працював юристом в "Укрбуді", "фактично разом із Микитасем давав хабар". Директор НАБУ сказав, що у детективів є листування заступника глави ОПУ з іншими фігурантами провадження. Татаров у відповідь вимагав спростувати недостовірну інформацію або публічно продемонструвати докази і заявив, що подає до суду на директора НАБУ.
За даними керівника НАБУ, підозру заступнику глави Офісу президента підписали на початку грудня, але не вручили: документ підписав прокурор, який уже втратив статус процесуального керівника у справі (глава Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова змінила групу процесуальних керівників, у НАБУ заявляли, що вона зробила це таємно).
Після зміни групи прокурорів 2 грудня НАБУ звинуватило Венедіктову у втручанні, внаслідок якого детективи не змогли повідомити про підозру фігуранта.
Татаров заперечував свою причетність до злочину. Чиновник говорив, що "антиукраїнські сили" домагаються його відставки.
18 грудня НАБУ вручило Татарову підозру за ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі) Кримінального кодексу України.
24 грудня стало відомо, що справу Татарова з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Офіс генпрокурора передав до Служби безпеки.
У НАБУ підкреслювали, що сьогодні Вищий антикорупційний суд має обрати Татарову запобіжний захід (слідство клопотало про тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 10 млн грн). ВАКС у підсумку відклав засідання.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова заперечує свою причетність до передання справи Татарова з НАБУ до СБУ.