Зеленський заявив, що незабаром підпише указ про надання Індії гуманітарної допомоги для боротьби з COVID-19
"Знаю, що уряд розглядає можливість надати гуманітарну допомогу Індії. Підтверджую, що найближчим часом підпишу відповідний указ, і ми будемо робити все, щоб дійсно допомогти людям Індії. Думаю, найближчими днями Індія обов'язково отримає гуманітарний вантаж від України", – сказав президент.
Зеленський подякував Пунаваллі за те, що перші вакцини проти коронавірусу, які отримала Україна, були саме виробництва Serum Institute of India – препарат Covishield (AstraZeneca).
Пунавалла запевнив, що Україна буде серед пріоритетних країн, які отримають законтрактовану вакцину, щойно індійський уряд знову дозволить її експорт.
Зеленський запропонував власнику Serum Institute of India вивчити можливості співпраці компанії з українськими партнерами "з метою спільної розробки та виробництва в Україні медпрепаратів, ліків та вакцин, зокрема й від COVID-19".
Контекст:
6 травня глава українського уряду Денис Шмигаль заявив, що Україна готова надати Індії кисень для пацієнтів із коронавірусом.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Із березня 2021 року в Індії фіксують випадки зараження новим штамом коронавірусу з подвійною мутацією. Це спровокувало масштабне зростання нових випадків COVID-19. Країна 12 квітня вийшла на друге місце у світі за загальною кількістю випадків інфікування коронавірусом.
6 травня в Індії підтвердили 414,2 тис. нових випадків коронавірусу, це рекордний добовий показник.
Загалом у країні коронавірус підтвердили в майже 21,5 млн осіб, померло майже 234 тис. пацієнтів, одужало – 17,6 млн, повідомив американський Університет Джонса Гопкінса.