Журналіст Фомічов: Чиновник НБУ Поддерьогін не доплатив державі 360 тис. грн податків за здачу в оренду трьох квартир

Поддерьогіна призначили директором департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку 28 грудня 2020 року
Фото: bank.gov.ua
Голова департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддерьогін приховав від декларування здавання в оренду трьох квартир, які належать його дружині, а коли задекларував ці доходи, то вказав занижені, якщо порівнювати з ринковими, ціни на оренду, стверджує у своєму блозі на "Цензор.НЕТ" журналіст, колишній в'язень бойовиків "ДНР" Володимир Фомічов.

"Займаючись темою незаконного наркотрафіку через застосування електронних платіжних систем та вивчаючи історію одного з, мабуть, головних лобістів цієї історії – Андрія Поддерьогіна, не можу обійти стороною його особисту цинічність. Коротко нагадаю, що Андрій Поддерьогін є очільником департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ. Саме цей департамент регулює діяльність електронних гаманців, через які можуть сплачуватися рахунки для отримання різних наркотичних засобів. Та саме цей департамент жодним чином не реагує на цю ситуацію, хоча це і входить до його обов'язків", – написав Фомічов.

Він повідомив, що виявив у Facebook інформацію про конфлікт дружини Поддерьогіна із сусідами – мешканцями Оболонського району Києва.

"Побутовий конфлікт, хтось там когось затопив. Але сенс тут в іншому: сусіди жінки Поддерьогіна в ході розбірок з'ясували, що Інна – так звуть дружину чиновника – володіє трьома квартирами за адресою Малиновського, 4в. Банкір викупив для улюбленої жінки майже весь 14-й поверх у цьому доволі новому, 2016 року, будинку. І, як пишуть сусіди Інни Поддерьогіної, усі три квартири здаються орендарям. Мені стало цікаво, а чи вказаний дохід від здачі цих квартир у декларації пана Поддерьогіна? При вступі на посаду в НБУ в декларації Поддерьогіна, яка була подана рік тому, 20 листопада, жодних доходів від здачі квартир в оренду. Три квартири з майже однаковою площею (48, 48 і 43 м&³2;) є, а доходів немає. Тобто, за версією Поддерьогіна, з моменту їхньої купівлі в березні 2016 року вони просто стояли три з половиною роки. Буває, ага", – заявив журналіст.

Згодом, уже очоливши департамент у Нацбанку, Поддерьогін усе ж таки вказав доходи від оренди, пише Фомічов і зазначає, що так, імовірно, чиновник "вирішив підстрахуватися і прикрити тил".

"Але природа взяла своє. Класична жадібність чиновника-мільйонера. Якщо вірити його декларації, дружина здає квартири в новому будинку на Оболоні біля метро за 6,6 тис., 6,2 і, увага, – 4,4 тис. грн на місяць. Насправді я б і сам орендував таку квартиру за 4–6 тис. грн, бо ринкова ціна однокімнатних квартир у цьому будинку, згідно з інформацією із сайтів оголошень, – 12–15 тис. грн. Тобто у два-три рази більше, ніж указав чиновник у декларації. Отже, дохід від здачі в оренду трьох таких квартир становить щонайменше 500 тис. грн на рік, якщо не більше. У декларації вказано 207 тис. грн. Куди поділися ще 300 тис. грн, пане Поддерьогін, і чи сплачені з них податки? І де податки за попередні роки? Гадаю, що квартири здавалися щонайменше з 2017 року. Таким чином, податки не платилися зовсім упродовж трьох років (близько 100 тис. грн за рік) частково було сплачено лише у 2020-му. Маємо чиновника, який не доплатив державі 360 тис. грн тільки на здачі майна в оренду", – підрахував автор.

Він додав, що це не вся нерухомість, яка є у власності Поддерьогіна та його дружини.

"Цікаво, чи не так? Заможне подружжя. До НБУ Поддерьогін був топменеджером "Сбербанка России", отримував більше ніж 100 тис. грн на місяць тільки білої зарплатні, згідно з декларацією. У подружжя ще дві квартири, окрім тих, що здаються, – 149 і 82 м&³2;, будинок під Києвом, земельні ділянки, більше ніж $100 тис. на рахунках, збереження в дорогоцінних металах, преміальний джип Mercedes-Benz GLK 220 CDI 4Matic. Тобто дуже небідне життя. Але ж треба ухилятися від податків на 100 тис. грн на рік. Ну просто треба – і все. Зрозуміло, що більшість власників квартир здає житло "по-сірому". Але. Державний чиновник, що є однією з керівних осіб НБУ, – це не більшість. Це якраз та голова, з якої починає гнити риба. Це людина, яка має бути взірцем. І цього вимагає не лише суспільство. Ці постулати декларує і сам НБУ. У своєму етичному кодексі та в антикорупційній програмі", – наголосив Фомічов.

Контекст:

Поддерьогіна призначили директором департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку 28 грудня 2020 року. Серед основних функцій цього департаменту – регулювання діяльності платіжних систем та систем розрахунків та здійснення нагляду за платіжними системами з урахуванням міжнародних стандартів. Одним із таких стандартів є верифікація облікових даних відправників та одержувачів платежів.