Журналіст Гнап: Не відкидаю, що справа Холодницького не обмежиться звільненням, а дійде і до кримінальної відповідальності
Ситуація, що склалася навколо глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, ускладнить боротьбу з корупцією в Україні, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" журналіст Дмитро Гнап.
Навіть якщо підозри щодо глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького підтвердять, відсторонити його від посади, яку він обіймає, буде досить складно, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" журналіст, керівник проекту "Слідство.Інфо" Дмитро Гнап.
"Ми із сумом дізналися про те, що керівник САП, незважаючи на високу зарплату і свій статус, міг бути причетним до зловживання службовим становищем. З іншого боку – якщо Холодницький дійсно винен, його не так просто буде звільнити. Адже процедури його затвердження на посаді і відставки досить складні: їх виписували під чесну людину, у якої може бути багато ворогів. Звичайно, ситуація навколо Холодницького ускладнить боротьбу з корупцією. Це буде літак, у якого залишиться одне крило – НАБУ. Без САП. Хоча добре, що зараз це все з'ясували. Корумпована "еліта" дуже сильно пручається", – зазначив журналіст.
Він не відкидає, що на Холодницького може чекати кримінальна відповідальність.
"Якщо ви займаєтеся спортом і вам відразу не вдається досягти бажаного результату, це ж не означає, що треба взяти і все кинути. Це свідчить лише про те, що необхідно більше тренуватися. Так і тут. Так, ситуація неприємна. Але потрібно продовжувати йти далі. Саму ідею боротьби з корупцією не дискредитовано. Тут ідеться про окрему людину. Тобто потрібно шукати нових людей, які не зрадять і не обдурять. Крок за кроком. Так протягом довгих років робило багато європейських країн. Ми ж тільки починаємо цей процес. Якщо Холодницький не виправдав наших сподівань, це не означає, що потрібно згортати всю антикорупційну діяльність. Чи піде він у відставку – залежить від того, які докази є у детективів НАБУ. Не відкидаю, що справа Холодницького не обмежиться звільненням, а дійде і до кримінальної відповідальності", – резюмував Гнап.
21 березня "Українська правда" повідомила про прослуховування НАБУ в кабінеті Холодницького. Тоді глава САП заявив, що це провокація, і запевнив, що ніхто не зможе змусити його звільнитися. Зі свого боку директор НАБУ Артем Ситник, коментуючи ситуацію, висловив думку, що "журналісти пишуть таке, що, чесно кажучи, фантастичний роман просто відпочиває".
24 березня генпрокурор України Юрій Луценко поінформував, що прослуховування глави САП санкціонував суд. 28 березня джерело "Українських новин" у ГПУ повідомило, що Холодницького можуть заарештувати. Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган назвала це "чутками, які немає сенсу коментувати".
29 березня Ситник підтвердив, що НАБУ проводить розслідування щодо Холодницького, зазначивши, що його відомство співпрацює з Генеральною прокуратурою.
30 березня Луценко і Ситник передали до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) скарги щодо проступків Холодницького. Генпрокурор попросив комісію розглянути питання про звільнення глави САП. Цього самого дня в ГПУ повідомили, що у Холодницького мали взяти зразок голосу, але він не з'явився на допит.
3 квітня Холодницький прийшов на допит у ГПУ і заявив, що відмовився брати участь у слідчих діях, оскільки наполягає на зміні слідчих і прокурорів у провадженні. Він додав, що негласні дії щодо нього почали на підставі статті про хабарництво.
Голова КДКП Віталій Грушковський повідомляв, що комісія може розпочати розгляд скарги Луценка на Холодницького як мінімум за місяць.
Сьогодні НАБУ опублікувало фрагменти записів із кабінету Холодницького.