Журналіст Кіпіані: Один із двох законопроектів про УПЦ МП – шкідництво
Проект закону "Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором" у разі ухвалення мобілізує найстрашнішу частину радянсько-православного населення України. Таку думку висловив український журналіст Вахтанг Кіпіані.
Законопроект №4511, що пропонує визначити особливий статус для чинних в Україні релігійних організацій, які зареєстровані в Росії, украй небезпечний, оскільки підштовхує "русский мир" в Україні до повстання. Таку думку висловив у Facebook історик і журналіст Вахтанг Кіпіані.
Він уважає, що Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП), яку в документі не згадують, але мають на увазі, не буде погоджувати призначення ієрархів із державою.
"Законопроект №4511 – це шкідництво. Проблеми він не вирішує, бо, ясна річ, що УПЦ МП не буде підписувати сумнівних угод з Держкомрелігії, але стимулює "русский мир" повстати, вийти з келій монастирів, хрущовок, дістати ікони царя Миколи, роздрукувати портрети патріарха Кирила, митрополита Онуфрія, владики Чорнобильського Павла і "суки православної" (с, Петро Порошенко) Вадима Новинського, і піти на майдани, а потім і на вибори", – зазначив журналіст.
"Шансів змусити цю церкву перейти з російсько-імперської платформи в такий спосіб – нуль. Шансів мобілізувати найбільш страшну частину радянсько-православних із непрогнозованими наслідками аж до "Путін, прийди, захисти канонічне православ'я!" – навпаки", – застерігає Кіпіані.
Більш демократичним, але не менш загрозливим позиціям УПЦ МП він бачить альтернативний законопроект №4128.
"4128 – корисний, бо дає можливість самій релігійній громаді вирішувати в демократичний спосіб, до якої церкви належати – євростандарти у чистому вигляді. Бо ж як відомо, ідентичність є річчю плинною, і якщо громада хоче разом із храмом перейти до іншої церкви – ок, ніхто не може цьому заважати", – написав Кіпіані.
Верховна Рада планує розглянути у першому читанні законопроекти №4511 "Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором" та №4128 "Про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (щодо зміни релігійними громадами підпорядкованості).
Патріарх Російської православної церкви Кирило звернувся до європейських лідерів і папи римського через майбутній розгляд Верховною Радою "релігійних" законопроектів.
"У разі ухвалення цих проектів буде узаконено нечувану для сучасної Європи дискримінаційну правову практику щодо більшості православного населення України", – вважають у РПЦ.
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав неприпустимими дії, що порушують інтереси РПЦ в Україні.