Журналіст Сазонов: У фіскальну службу Лікарчука прилаштував Грановський. Кажуть, особисто приводив його у відділ кадрів
Посада заступника голови Держфіскальної служби України давала можливість Костянтину Лікарчуку призначати начальників регіональних митних служб і торгувати цим, стверджує журналіст Кирило Сазонов. Він заявив, що під час призначення в Лікарчука виникли проблеми з документами й у відділ кадрів його привів народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олександр Грановський.
Екс-заступника голови Державної фіскальної служби України Костянтина Лікарчука було призначено на цю посаду за сприяння народного депутата від Блоку Петра Порошенка Олександра Грановського, заявив журналіст Кирило Сазонов у блозі на "Цензор.НЕТ".
"Дивлячись на приклад [Сергія] Бочковського (який добився рішення суду про поновлення його на посаді голови ДСНС), несподівано пожвавився ще один звільнений урядом [екс-прем'єра Арсенія] Яценюка персонаж – колишній заступник голови ДФС Костянтин Лікарчук. Ні для кого не секрет, що у фіскальну службу його прилаштував нардеп Олександр Грановський. Кажуть, особисто приводив його у відділ кадрів, коли виникли проблеми з документами. До цього юрист-міжнародник Лікарчук працював на бізнесмена Андрія Адамовського – партнера Грановського, допомагаючи відбирати в естонців гігантський торговий центр Sky Mall. Грановський і Лікарчук навіть разом літали до Лондона, де відбувалися слухання щодо Sky Mall. Сам Лікарчук, до речі, навіть ніколи не приховував, що багато років обслуговує бізнес-інтереси Адамовського", – заявив Сазонов.
Він стверджує, що на митниці Лікарчук був новачком, але міг допомагати своїм покровителям торгувати посадами.
"На митниці Лікарчук ніколи не працював і навряд чи щось у ній розумів. Але це було не важливо. Важливо, що його посада давала можливість призначати начальників регіональних митних служб – і люди, які завели Лікарчука, розгорнули торгівлю. Дійшло до смішного. Насіров, бачачи, що відбувається, не підписував призначення Лікарчука. А той у відповідь ігнорував розпорядження голови служби. Гомеостаз такий собі. Але й за таких покровителів Лікарчук протримався у ДФС дуже недовго. За словами Наталії Яресько, яка очолювала тоді Мінфін, Лікарчук на роботі займався відвертим саботажем. Міністр акцентувала й на несумісній із посадою держчиновника "поведінці" Лікарчука. Його, м'яко скажемо, "дивацтва" виходили за всі межі прийнятного на держслужбі. Кількох місяців було достатньо, щоб усім навколо стало зрозуміло, що тримати на такій посаді відвертого фріка з його "фокусами" далі не можна. Бо банально розвалить усе", – пише журналіст.
Остаточне рішення про звільнення Лікарчука ухвалили після аварії під час відрядження, зазначив Сазонов.
"Вирушивши на бізнес-форум до Рівного, сівши за кермо Lexus незабутнього Клименка (екс-міністр доходів і зборів України Олександр Клименко, перебуває в міжнародному розшуку. – "ГОРДОН"), "борець із корупцією" потрапив у ДТП. Розбив автомобіль вартістю кілька сотень тисяч доларів. Кажуть, у ситуацію був змушений утрутитися тодішній глава Адміністрації Президента Борис Ложкін. І, незважаючи на опір Грановського, Лікарчука звільнили. Бо перебір. Лікарчук продовжував залишатися в орбіті Адамовського/Грановського і після відставки із ДФС. Коли НАБУ викрило аферу із закупівлею палива у "Трейд Коммодіті" із розкраданнями на 150 мільйонів, він накинувся з обвинуваченнями на САП і НАБУ", – додав автор.
Він нагадав, що Лікарчук оприлюднив свою заяву про відставку у 2016 році, відразу після рішення суду про його поновлення на посаді. 4 травня 2018 року Лікарчук виклав у Facebook лист на ім'я в.о. голови ДФС Мирослава Продана із пропозицією добровільно виконати рішення суду і поновити його на посаді.
"То що ж сталося тепер? Нахабний Бочковський так вплинув? Чи все прозаїчніше: "департаменту Кононенка/Грановського" стало набагато складніше займатися свавіллям на митниці, доходи впали, і Грановський банально замислює лихе – мобілізував свого "ветерана" рейдерських фронтів, щоб тролити ДФС? Цікаво, чи знають у міжнародній юридичній компанії Kinstellar, що керівний партнер її українського офісу узявся за такий "заказик"? Адже ім'я компанії, яким вона так дорожить, ризикує скоро опинитися у центрі дуже негарної і смердючої історії, яка напевно вийде за межі України, – зазначив Сазонов. – Так чи інакше, але ні Бочковському, ні Лікарчуку нічого не світить. Звільняли їх розпорядженням Кабміну, і поновити можуть тільки згідно з розпорядженням Кабміну. А такого розпорядження, як ви розумієте, ніколи не буде. А нардепам варто відпрацювати питання звільнення без права поновлення для таких випадків. Інакше з цього болота ми ніколи не виберемося".
Лікарчука було звільнено з посади заступника голови Держфіскальної служби 7 вересня 2015 року. Екс-голова Держфіскальної служби Роман Насіров пояснив це тим, що Лікарчук виявився некомпетентним і саботував рішення керівництва. 3 листопада 2016 року Окружний адміністративний суд Києва визнав розпорядження про звільнення Лікарчука незаконним і зобов'язав поновити його на посаді. Одразу після цього Лікарчук написав і опублікував свою заяву про відставку.