"Зловживання владою або службовим становищем". У СБУ та НАБУ розповіли про обшуки в податковій службі
"Співробітники Служби безпеки України та Національного антикорупційного бюро України викрили корупційний механізм у Державній податковій службі. За попередньою інформацією, схема полягала в "покривані" шахраїв, які недоплачували податки, а також допомагали фіктивним підприємствам", – ідеться в повідомленні.
У спецслужбі наголосили, що під час обшуків "виявлено та вилучено документи, які підтверджують даний протиправний механізм, зокрема факти, що фігуранти кримінального провадження сприяли мінімізації податкових платежів, так званим "скруткам", а також виводили підконтрольні їм фіктивні підприємства з категорії ризикових".
НАБУ у Facebook повідомило, що обшуки відбуваються у приміщеннях центрального апарату ДПС та підрозділах податкової в Полтавській області, а також за місцем проживання посадовців ДПС та "низки фізичних осіб" у Києві, Полтавській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.
"Слідчі дії санкціоновані, їх здійснюють у межах розслідування так званих податкових "скруток", яке розпочато за власними напрацюваннями детективів, публікаціями у ЗМІ та інформацією, зазначеною у звіті тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат держбюджету", – пояснили в бюро.
Виданню "ГОРДОН" джерела у правоохоронних органах розповіли, що обшуки проводили, зокрема, у Євгена Олейнікова, який очолює податкову службу.
Контекст:
3 листопада ЗМІ повідомили, що в Олексія Любченка, якого Рада сьогодні відправила у відставку з посади першого віцепрем'єр-міністра – міністра економіки, а також у виконувача обов'язків голови Державної податкової служби Євгена Олейнікова та в центральному апараті ДПС відбуваються обшуки.
Любченко та його пресслужба заявили, що в нього вдома чи за місцем роботи не проводили слідчих дій.
Пізніше в податковій службі розповіли, що обшуки пов'язані з порушеннями податкового законодавства низкою підприємств Полтавської області. "Державною податковою службою України ще у грудні 2020 року та в січні 2021 року проводилася власна перевірка головного управління ДПС у Полтавській області з питань відпрацювання ризикових суб'єктів господарської діяльності, у тому числі й по підприємствах, що є фігурантами в матеріалах згаданої кримінальної справи", – заявили у ДПС.