ЗМІ пишуть, що партію "Слуга народу" хочуть перейменувати. У політсилі прокоментували

Перейменування "Слуги народу" може відбутися на з'їзді партії
Фото: galinfo.com.ua
У партії "Слуга народу" точаться розмови про її перейменування. Про це з посиланням на джерела в політсилі проінформували 31 грудня "Українська правда" та УНІАН.

Співрозмовники видання пояснюють, що ініціатива про зміну назви партії пов'язана з тим, що вона має "багато зашкварів, рейтинги падають і потрібно негатив якось перебити".

Розмови про перейменування "Слуги народу" нібито тривають приблизно три місяці. Це, зокрема, пов'язують зі зниженням рейтингу політсили.

Джерело агентства УНІАН у партії не виключило, що "після теоретичного перейменування в назві партії може з'явитися прізвище президента" Володимира Зеленського.

Речниця "Слуги народу" Юлія Палійчук заявила "Українській правді", що перейменування партії не обговорювали.

"Це вже не перший раз, коли джерела із сумнівною репутацією поширюють дезінформацію про нас і нашу команду. Якби ми щоразу це коментували, наша робота полягала б у тому, що ми з ранку і до ночі лише спростовували б чергові інсайди", – пояснила вона.

УНІАН зазначає, що рішення про перейменування партії ухвалюють на її з'їзді. 

У Верховній Раді фракція "Слуга народу" є монобільшістю, до неї входить 242 народні депутати.

Контекст:

"Партію рішучих змін", яка пізніше стала "Слугою народу", зареєстрували у квітні 2016 року, її тоді очолив Іван Баканов, який зараз керує Службою безпеки України.

На останніх парламентських виборах, що відбулися у липні 2019 року, "Слугу народу" підтримало 43,16% виборців, "Опозиційну платформу За життя" 13,05%, "Батьківщину" – 8,18%, "Європейську солідарність" 8,1%, "Голос" 5,82%. Інші партії не подолали п'ятивідсоткового бар'єра.

Згідно із соціологічним опитуванням, проведеним у середині грудня 2021 року Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова, за партію "Слуга народу" на парламентських виборах проголосувало б 20,4% українців, які визначилися з вибором. На другому місці "Європейська солідарність", у неї 17,3%.