"Знаходимо досі нормативні документи УРСР". Кабмін скасував вимогу про обов'язкове ведення книги скарг
За словами прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, загалом його уряд змінив або скасував понад 1200 документів у межах дерегуляції бізнесу.
Кабінет Міністрів у межах політики поліпшення ведення бізнесу в Україні регулярно проводить аудит регулятивних нормативних документів, які стримують ділову активність, заявив 6 березня на засіданні уряду прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє прес-служба Кабміну.
За словами прем'єра, уряд регулярно скасовує і змінює вимоги, які функціонували, зокрема, ще в радянський час. Гройсман заявив, що уряд раз на один-два квартали проводить такий аудит.
"Знаходимо досі нормативні документи УРСР та інші рішення, які ускладнювали життя. Раніше система була яка? Ти тільки задумав бізнес, а вже щось порушив. Ми почали впроваджувати розумні регулювання", – сказав Гройсман.
Він підкреслив, що загалом його уряд змінив або скасував понад 1200 документів.
Як заявив на сьогоднішньому засіданні уряду перший віце-прем'єр міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, зокрема, книга скарг і пропозицій була радянським рудиментом і провокувала зловживання з боку органів контролю, передає кореспондент "ГОРДОН".
Уряд скасував нормативний акт, який зобов'язує підприємців вести її в обов'язковому порядку. Також у Кабміні затвердили низку інших регуляційних рішень.
"Один з актів, який ми зараз ухвалили, називається так: "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Ради Міністрів Української РСР"... Уявіть собі... Як багато ще всього діє, як багато всього заховано, що ми маємо порушувати і постійно знаходити нові проблеми", – зазначив Гройсман.
Він додав, що необхідно йти на ризик для забезпечення комфортних умов для бізнесу, але також не забувати і про безпеку споживачів.
24 травня 2017 року прем'єр-міністр України заявив, що "абсолютно повністю буде змінено систему контролю за бізнесом". Того самого дня Кабмін затвердив стратегію розвитку малого та середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року.