Зустріч Байдена і Зеленського стане початком для інтенсивнішого раунду переговорів між США та Україною – Квін
Про це дипломатка сказала в інтерв'ю "Радіо Свобода", опублікованому 6 вересня у YouTube ЗМІ.
Експосол США в Росії Александер Вершбоу, коментуючи підсумки зустрічі Байдена і Зеленського, говорив 2 вересня, що виділена США оборонна допомога Україні в розмірі $60 млн, яка включає бронебійні системи Javelin та інше оборонне летальне й нелетальне обладнання, – найменше, що міг зробити Вашингтон для Києва з огляду на загрозу з боку Росії. "Я хотів би бачити потужніший пакет, і я сподіваюся, що це тільки початок", – підкреслював Вершбоу.
За словами Квін, нинішня військова допомога Україні від США на суму $60 млн – додаткова до вже отриманих Києвом $360 млн. Крім того, США та Україна підписали низку важливих договорів у сферах безпеки, енергетики, економіки і торгівлі.
"Я вважаю, що це так само важливо, як і матеріальна допомога", – зазначила дипломатка.
Також Київ і Вашингтон заснували кілька груп, комісій, які будуть зустрічатися на постійній основі і детально працювати над тим, про що говорили в договорах між державами і на зустрічі двох президентів.
"У комісії стратегічного партнерства обговорюватимуть широкий спектр проблем, але паралельно відбуватиметься діалог щодо енергетики та клімату. Будуть також перемовини щодо безпекових питань. Торгівлею опікуватиметься консультативна група торгівлі та інвестування, перемовини розпочнуться восени або на початку наступного року", – розповіла Квін.
Контекст:
Зеленський у ніч на 31 серпня прибув до Вашингтона з робочим візитом. Він зустрівся з Байденом наступного дня.
Байден і Зеленський спочатку зробили спільну заяву перед ЗМІ. Глава Білого дому сказав, що партнерство між Україною та США міцне, як ніколи, і ставатиме ще міцнішим. Байден зазначив, що хоче приїхати з візитом в Україну. Зеленський запитав у Байдена, як США можуть допомогти у звільненні майже 450 полонених українців, які перебувають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, в анексованому Криму та РФ.
Після цього відбулася зустріч Байдена і Зеленського – з радниками і віч-на-віч.
Ще до завершення зустрічі президентів США та Україна зробили спільну заяву про стратегічне партнерство між країнами. Зокрема, обидві держави закликали РФ виконати зобов'язання щодо припинення вогню на Донбасі, Вашингтон підтримав право Києва вибирати свій зовнішньополітичний курс, включно з членством у НАТО. Крім того, уряд США має намір виділити Україні на реформи сотні мільйонів доларів у 2021 році.
У межах візиту Зеленського було також підписано низку міжвідомчих та міждержавних угод між Україною та США. Зокрема, міністр оборони України Андрій Таран і міністр оборони США Ллойд Остін 31 серпня підписали рамкову угоду про стратегічні засади оборонного партнерства.