NASA вибрало дев'ять компаній для освоєння Місяця, серед них – Firefly Aerospace з офісом у Дніпрі
Компанія українського підприємця Максима Полякова Firefly Aerospace потрапила в програму NASA з бюджетом понад $2,6 млрд. Вона і ще вісім відібраних компаній зможуть брати участь у тендерах, пов'язаних із доправленням вантажів на поверхню Місяця.
Національне аерокосмічне агентство США (NASA) 29 листопада опублікувало список із дев'яти американських компаній, із якими планує співпрацювати у доправленні апаратів на Місяць у межах програми Commercial Lunar Payload Services (CLPS).
До списку NASA потрапили Astrobotic Technology, Deep Space Systems, Draper, Firefly Aerospace, Intuitive Machines, Lockheed Martin Space, Masten Space Systems, Moon Express і Orbit Beyond.
Ці компанії зможуть брати участь в урядових тендерах, пов'язаних із доправленням вантажів на поверхню Місяця. Програма CLPS розрахована на 10 років, її загальний бюджет – $2,6 млрд, ідеться в заяві агентства.
"Ці компанії стають частиною каталогу. Вони змагатимуться за виконання завдань, які ми поставимо в наступні тижні й місяці", – цитує помічника глави NASA з науки Томаса Зурбучена SpaceNews.
Видання "Новости Америки" пише, що Lockheed Martin Space уже давно співпрацює з NASA, і прогнозує, що ця компанія має найбільше шансів на отримання контрактів.
У компанії Firefly Aerospace – українські корені, зазначає AIN.UA. Firefly Aerospace створено на базі Firefly Space Systems, яку 2017 року викупив і перезапустив український підприємець та засновник Noosphere Ventures Максим Поляков. Firefly Aerospace розробляє легкі транспортувальники для доправлення вантажів на навколоземну орбіту. Її штаб-квартира розташована в місті Остін (штат Техас), повідомляють на сайті компанії. Офіси Firefly Aerospace також є у Вашингтоні й Токіо, а в травні 2018 року компанія відкрила свій науково-дослідний і дослідно-конструкторський центр у Дніпрі.
У заяві NASA зазначено, що перша місія у межах програми CLPS може відбутися вже наступного року. Але джерела SpaceNews у галузі схиляються до того, що це станеться у 2020-му.
Програма CLPS має стати першим кроком у реалізації довгострокової мети NASA – досягти стійкої присутності на Місяці, зазначає The Verge. Ці плани зафіксовано і в підписаній у грудні 2017 року президентом США Дональдом Трампом "Директиві №1" про інноваційну програму досліджень космосу. Протягом наступного десятиліття NASA планує відправити на Місяць міжнародну населену навколомісячну станцію Gateway.
Із 1969-го до 1972 року Штати провели шість успішних висаджувань на Місяць у межах програми Apollo. Ці польоти – єдині за всю історію людства, коли люди висадилися на іншому астрономічному об'єкті.