В Україні може з'явитися Залізнична адміністрація – Омелян
У залізничній галузі мають бути незалежні від Міністерства інфраструктури регулятори, які будуть вести політику у своїй сфері подібно до "Укравтодору", Державіаслужби та Морської адміністрації, вважає глава Мінінфраструктури Володимир Омелян.
У разі появи в Україні нової швидкісної залізниці, яка з'єднає західний кордон із Одесою, Києвом і Львовом, виникне потреба в Залізничній адміністрації. Таку думку в інтерв'ю УНІАН висловив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
"З'явиться потреба у створенні Залізничної адміністрації – держоргану, який буде регулювати ринок. У нас є "Укравтодор", Державіаслужба, Морська адміністрація. Мають бути регулятори, незалежні від Мінінфраструктури, які ведуть свою політику в галузі. Тоді система – нормальна. В іншому випадку, вдале призначення міністра дозволяє галузі розвиватись, а невдале – тягне тотальну корупцію і неефективність", – сказав він.
За словами міністра, на нову швидкісну залізницю необхідно приблизно $10 млрд. Омелян вважає, що проект має бути концесійним.
"Нова концесійна залізниця, конкуренція змусить "Укрзалізницю" працювати по-новому. Для її створення потрібно буде розробити відповідний закон, оскільки закон "Про залізничний транспорт" не вирішить проблему, бо ми говоримо про окремий шлях, який не буде в мережі "Укрзалізниці". Тобто не буде прямо підкорятися", – зазначив глава Мінінфраструктури.
У лютому Омелян повідомив, що в Україні можуть побудувати швидкісну залізницю сполученням Одеса – Київ – Львів. Тактико-технічне обґрунтування проекту має підготувати італійська державна компанія Italferr.