Авіабудівні підприємства планують вивести з "Укроборонпрому"
В Україні підприємства авіабудування планують вивести з державного концерну "Укроборонпром" і об'єднати в холдинг з аерокосмічними.
Державний концерн "Укроборонпром" планують трансформувати у дві керівні державні холдингові компанії. Про це 13 серпня заявив віцепрем'єр – міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський на брифінгу під час відвідання прем'єр-міністром Денисом Шмигалем Харківського державного авіаційного виробничого підприємства, повідомило інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна".
За його словами, трансформація "Укроборонпрому" полягатиме у створенні державних керівних холдингових компаній, одна з яких зосередиться на функціях оборонних галузей, а друга – "Аерокосмічні системи України" – займатиметься ракетно-космічною та авіаційною галузями.
Уруський додав, що "така синергія таких двох високотехнологічних галузей промисловості України, якими є авіапромисловість і ракетно-космічна галузь, дасть нам змогу суттєво поліпшити показники, які ми маємо на сьогодні, і найголовніше – створити механізми для залучення інвестицій в ці галузі".
За словами віцепрем'єра, реформа оборонно-промислового комплексу стосуватиметься не тільки "Укроборонпрому", але й приватного сектора. Найближчим часом планують розгляд Верховною Радою законів у цій сфері.
12 серпня Уруський заявив, що на держконцерн "Укроборонпром" очікує зміна команди. Не відкидають і зміни назви концерну, тому що вона "вже стала токсичною в Україні".
За його словами, "Укроборонпром" перетворять на державну керівну компанію.
Підприємства "Укроборонпрому" займаються розробленням та виготовленням зброї і техніки, науковою діяльністю та експортно-імпортними операціями. До складу концерну увійшло 10 конструкторських бюро. На підприємствах "Укроборонпрому" працює приблизно 67 тис. людей, написано на сайті концерну.
У квітні заступник гендиректора концерну Мустафа Найєм говорив, що "Укроборонпром" ліквідують, а замість нього створять шість корпорацій, які спеціалізуються на ракетобудуванні, авіабудуванні, бронетехніці, радарних і морських системах, а також на авіаремонті.
У травні генеральний директор "Укроборонпрому" Айварас Абромавичус заявляв, що концерн реформуватимуть упродовж трьох етапів.
5 серпня Айварас Абромавичус підтвердив свої плани піти з посади гендиректора концерну.