Facebook змінила назву на Meta. Цукерберг розповів про використання "метавсесвіту"
Презентацію ребрендингу компанії транслювали у Facebook Цукерберга.
За його словами, Meta поєднує всі застосунки та технології під одним новим брендом.
Компанія і надалі працюватиме над соцмережею Facebook, сервісами Instagram і WhatsApp, розробляючи водночас "метавсесвіт".
"Визначальною рисою "метавсесвіту" буде відчуття присутності – начебто ви перебуваєте поряд із іншою людиною або в іншому місці. Відчувати справжню присутність іншої людини – це найвища мрія соціальних технологій… У "метавсеcвіті" ви зможете робити майже все, що тільки можете уявити – збиратися з друзями та сім'єю, працювати, вчитися, грати, робити закупи, творити", – написав Цукерберг у листі, опублікованому у Facebook 28 жовтня.
Засновник Facebook розповів, що компанія зняла фільм про використання "метавсесвіту".
"У цьому майбутньому ви зможете миттєво телепортуватися у вигляді голограми, щоб опинитися в офісі без поїздок на роботу, на концерті з друзями або у вітальні ваших батьків, щоб надолужити згаяне, – зазначив Цукерберг. – Ваш телевізор, ваше ідеальне робоче місце з кількома моніторами, ваші настільні ігри та багато іншого – замість фізичних речей, зібраних на фабриках, вони будуть голограмами, розробленими творцями з усього світу”.
Контекст:
Business Insider уточнює, що йдеться лише про зміну назви материнської компанії. Соцмережа Facebook збереже назву та існуватиме "під парасолькою" нової компанії, як і WhatsApp. Видання порівняло ребрендинг Facebook із ребрендингом компанії Google, яка 2015 року створила нову холдингову компанію Alphabet Inc., що об'єднала усі дочірні підприємства Google.
Джерело The Verge повідомляло, що Facebook планує змінити назву, щоб відобразити прагнення компанії до побудови "метавсесвіту". Він зазначив, що зміна назви має допомогти позиціонувати соцмережу Facebook лише як один із багатьох продуктів компанії, яка контролює також Instagram, WhatsApp, Oculus та інші, а також підкреслити прагнення до створення "метавсесвіту".
В інтерв'ю The Verge Цукерберг розповів, що за "п'ять років або десь так" "метавсесвіт" працюватиме на гарнітурах віртуальної реальності, а також на мобільних пристроях та ігрових консолях.
У вересні 2021 року компанія Facebook інвестувала $50 млн у створення "метавсесвіту" – нового етапу "взаємопов'язаного віртуального досвіду з використанням таких технологій, як віртуальна та доповнена реальність". У компанії вважають, що "метавсесвіт" може допомогти "відкрити доступ до нових творчих, соціальних та економічних можливостей".
17 жовтня корпорація Facebook Inc. заявила про намір протягом наступних п'яти років найняти 10 тис. працівників у країнах Європейського союзу для створення власного "метавсесвіту".