Євросоюз погодив реформу авторського права в інтернеті
Реформа передбачає, що видання мають отримувати винагороду, якщо їхні матеріали будуть повторно використовувати агрегатори або соціальні мережі.
Європейські ЗМІ в майбутньому матимуть більше переваг перед великими інтернет-агрегаторами, такими як Google. Про це йдеться в угоді по реформу авторського права, яку ухвалили представники Ради Європи, Єврокомісії, а також Європарламенту 13 лютого, повідомляє "Немецкая волна".
Реформа передбачає, що видання мають отримувати винагороду, якщо їхні матеріали будуть повторно використовувати агрегатори або соціальні мережі. Окрім того, винагороду отримають і власники прав або творці контенту, якщо їхні пісні або відео поширюють через онлайн-портали. Очікують, що передусім ця стаття реформи торкнеться сервісу відеохостингу YouTube.
Як заявив депутат Європарламенту від німецького Християнсько-демократичного союзу Аксель Фосс, захист цифрового авторського права "покладе край епосі Дикого Заходу в інтернеті".
Суть реформи полягає в модернізації авторського права в епоху цифрових технологій. Її обговорюють у Євросоюзі із 2016 року. Великі компанії, такі як Google і Wikipedia, висловлювалися проти деяких статей реформи.
Для набуття чинності рішення його мають схвалити представники всіх країн – членів Європейського союзу та Європарламент.