Найпотужніший космічний телескоп James Webb запустили на орбіту. Він вивчатиме Всесвіт
Запуск було здійснено зі стартового комплексу на космодромі Куру у Французькій Гвіані.
"Обсерваторія James Webb, створена спільними зусиллями з Європейським космічним агентством і Канадським космічним агентством, є революційною флагманською місією NASA з пошуку світла перших галактик у ранньому Всесвіті та дослідження нашої Сонячної системи, а також планет, що обертаються навколо інших зірок, які називають екзопланетами", – ідеться у повідомленні.
CNN зазначає, що можливості телескопа дадуть змогу обсерваторії відповісти на запитання про Сонячну систему та досліджувати слабкі сигнали від перших галактик, що утворилися 13,5 млрд років тому. Вартість проєкту – $10 млрд.
Телескоп розпочне роботу у космосі за шість місяців. Як повідомляє NASA, він має чотири сучасні наукові інструменти з високочутливими інфрачервоними детекторами безпрецедентної роздільної здатності. Апарат вивчатиме інфрачервоне світло від небесних об'єктів "із набагато більшою чіткістю, ніж будь-коли раніше".
"Революційна технологія телескопа дасть змогу досліджувати кожну фазу космічної історії – від нашої Сонячної системи до найдальших спостережуваних галактик у ранньому Всесвіті й усього, що лежить між ними. Завдяки James Webb можна буде зробити нові та несподівані відкриття та допомогти людству зрозуміти походження Всесвіту та наше місце в ньому”, – зазначили у NASA.
За 29 днів James Webb має вийти в так звану точку Лагранжа L2 на відстані орієнтовно 1,5 млн км від Землі, звідки він за пів року почне виконання своїх завдань. Строк роботи потужного телескопа розраховано на 5–10 років.