Нейромережа ChatGPT запрацювала в Україні
В Україні став доступний чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT. Про це 18 лютого повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
"Нарешті нам вдалося виправити несправедливість. Україну вилучили зі списку країн, у яких заблоковано ChatGPT. Програма не працюватиме лише на тимчасово окупованих Росією територіях. Щоб вороги не використовували її для антиукраїнської пропаганди. Адже ChatGPT добре володіє українською, на відміну від росіян", – написав він.
ChatGPT є найновішим чат-ботом від дослідницького фонду OpenAI, який заснував Ілон Маск. OpenAI зробила його доступним для безплатного публічного тестування 30 листопада, зазначає Reuters.
ChatGPT може імітувати діалог, відповідати на додаткові запитання, визнавати помилки, заперечувати неправильні передумови й відхиляти недоречні запити.
The Guardian пише, що ранні користувачі описували цю технологію як альтернативу Google, оскільки вона здатна надавати описи, відповіді й рішення на складні запитання, включно зі способами написання коду, а також вирішувати проблеми компонування й запити оптимізації.
Опробувати ChatGPT можна за посиланням. Для цього потрібно пройти процес реєстрації за електронною поштою і підтвердження за номером телефону. Запити для бота можна писати українською мовою.
Водночас, як наголошує The Guardian, на нинішньому етапі чат-боту бракує навичок критичного мислення чи здатності ухвалювати етичні рішення.
Крім того, його поточна база знань закінчується у 2021 році, що робить деякі запити та пошуки марними. Наприклад, якщо запитати чат-бота про війну в Україні, то його відповідь міститиме інформацію лише про війну на Донбасі, але не про повномасштабне вторгнення Росії в лютому 2022-го.