Роскомнагляд оштрафує соцмережі за публікації із закликами до участі підлітків у протестах

Роскомнагляд заявляв, що в соцмережах закликають неповнолітніх до участі в незаконних протестах
Фото: depositphotos.com

У Роскомнагляді заявили, що Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, "ВКонтакте", "Одноклассники" і YouTube загалом не видалили 170 закликів "до участі в несанкціонованих публічних заходах".

Роскомнагляд оштрафує Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, "ВКонтакте", "Одноклассники" і YouTube за те, що вони не видалили закликів до участі "в несанкціонованих публічних заходах". Про це 27 січня повідомили у пресслужбі відомства.

Зазначені соцмережі не вилучили загалом 170 закликів, ідеться в повідомленні.

Роскомнагляд нагадав, що за порушення порядку обмеження доступу до забороненої інформації компаніям загрожує штраф від 800 тис. руб. (305,5 тис. грн) до 4 млн руб. (1,52 млн грн). За повторне порушення сума штрафу зросте "до однієї десятої від сукупного розміру суми річного виторгу".

20 січня в Роскомнагляді заявили, що в TikTok і "ВКонтакте" неповнолітніх закликають до участі у протизаконних протестних масових заходах. У відомстві вимагають "вжити вичерпних заходів щодо недопущення поширення такої протиправної інформації". Роскомнагляд викликав представників соцмереж для складання протоколів про адміністративне правопорушення.

Навальний із серпня 2020 року проходив лікування і реабілітацію в Німеччині. Літак, яким він летів із Томська в Москву, екстрено сів в Омську 20 серпня через погіршення стану політика. Навальний спочатку був у лікарні в Омську, а 22 серпня його доправили до берлінської клініки "Шаріте".

Німецький уряд 2 вересня повідомив, що в організмі Навального виявили сліди речовини, схожої за складом на "Новачок". Біологічний матеріал, який узяли в політика, досліджувала спеціальна лабораторія збройних сил Німеччини. Факт отруєння Навального речовиною із групи "Новачок" підтвердили також лабораторії у Франції та Швеції.

Навальний був у комі протягом 18 днів. 22 вересня політика виписали із клініки.

У міністерстві закордонних справ РФ сказали, що заяви про отруєння Навального не підкріплені фактами. Глава Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін стверджував, що на момент вильоту до Німеччини слідів отрути в організмі політика не було.

15 жовтня Європейський союз запровадив санкції проти шести російських посадовців через отруєння Навального. До санкцій приєдналася Великобританія.

17 січня 2021 року Навальний повернувся в Росію, де його відразу ж затримали у справі "Ів Роше". Ще 2014 року в межах цієї справи опозиціонеру дали 3,5 року умовно, і до 29 грудня 2020-го він перебував на випробувальному строку. Він мав не рідше ніж двічі на місяць приходити на реєстрацію в органи Федеральної служби виконання покарань, проте із серпня до січня пробув у Німеччині. Тепер умовний строк йому можуть замінити на реальний.

18 січня Навального заарештували на 30 діб.

23 січня по всій Росії прокотилися акції протесту на підтримку Навального. У штабі політика заявили, що в мітингах по всій країні брало участь 250–300 тис. людей. Затримали, за даними правозахисників, понад 3,6 тис. осіб у 125 містах, зокрема майже 200 неповнолітніх.