Телескоп James Webb зробив знімки всіх чотирьох планет-гігантів Сонячної системи
Знімок Сатурна було зроблено 25 червня, проте знадобився якийсь час на його опрацювання. Диск планети на новому зображенні досить темний, у ньому немає характерних смуг хмар, він має тьмяно-коричневий вигляд. Це пов'язано з довжинами хвиль, у яких телескоп бачить Усесвіт – ближньому й середньому інфрачервоному діапазоні, зазвичай не видимому для людини. Однак такий діапазон може показати більше інформації про космічні об'єкти.
Юпітер був першою із планет-гігантів, які зняв James Webb, а зображення опублікували у серпні минулого року. На знімках було зафіксовано "приголомшливі деталі, які спостерігають у турбулентних хмарах і штормах планети", пише Science Alert. Також на фото можна побачити деякі особливості, які рідко спостерігають: полярні сяйва на полюсах Юпітера, невидимі в оптичному діапазоні, і розріджені кільця планети.
Знімки Нептуна надійшли у другій половині вересня 2022 року. Це перші фотографії планети в інфрачервоному діапазоні. Фото виявили сім із 14 відомих супутників Нептуна і яскраві плями в його атмосфері. Більшість із них – це штормова активність.
Знімки Урана, опубліковані у квітні 2023 року, виявили 11 із 13 структур його неймовірної кільцевої системи і незрозуміле світіння атмосфери над полярною шапкою планети, ідеться в публікації.
Контекст:
James Webb – найбільший і найпотужніший телескоп, його вартість – $10 млрд, зазначає "Голос Америки". Цей телескоп спостерігає за об'єктами здебільшого в інфрачервоному спектрі, він приблизно у 100 разів чутливіший, ніж його попередник – космічний телескоп Hubble, який 30 років обертається навколо Землі на відстані 547 км і працює переважно в оптичному й ультрафіолетовому діапазонах хвиль.
Телескоп James Webb запустили 25 грудня 2021 року. 7–8 січня він розгорнув своє основне дзеркало. 12 липня 2022 року NASA показало перші знімки Всесвіту з телескопа James Webb.