У РНБО розповіли, коли українських користувачів "ВКонтакте" почнуть ставити на облік
У Раді нацбезпеки і оборони України заявили, що соціальна мережа "ВКонтакте" становить загрозу національній безпеці країни.
Рада нацбезпеки і оборони планує обговорити питання введення обліку користувачів забороненої в Україні російської соцмережі "ВКонтакте" протягом шести місяців, коли затвердять стратегії кібербезпеки та інформаційної безпеки держави. Про це Суспільному повідомили в апараті РНБО.
"Відповідно до затвердженої стратегії національної безпеки України протягом пів року буде розроблено нову стратегію кібербезпеки України, а також стратегію інформаційної безпеки. Питання створення системи обліку українських користувачів російської соціальної мережі "ВКонтакте" та, за необхідності, інших соцмереж, що знаходяться під контролем держави-агресора, обговорюватиметься в рамках реалізації згаданих стратегій", – ідеться в повідомленні.
Доступ до заборонених російських соцмереж із території України становить загрозу національній безпеці і його необхідно нейтралізувати, заявили у відомстві.
"Російська соцмережа "ВКонтакте", яка перебуває під санкціями із 2017 року, є одним з інформаційно-психологічних засобів цієї гібридної війни, тому користування її ресурсами та розповсюдження відповідного російського контенту в інформаційному просторі України розцінюється як загроза національній безпеці України", – додали у РНБО.
13 вересня "ВКонтакте" заявила, що їй вдалося обійти блокування в Україні у своєму мобільному застосунку. Активізація роботи мобільного застосунку для обходження блокування "ВКонтакте" пов'язана із проведенням місцевих виборів і може становити загрозу національній безпеці України, заявив заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк 15 вересня.
Міністерство культури та інформаційної політики України повідомило про підготовку звернення до компаній Apple і Google із вимогою заборонити завантаження в Україні мобільного застосунку "ВКонтакте".
25 вересня секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що українців, які користуються "ВКонтакте", візьмуть на облік. На його думку, українські користувачі соцмережі мусять нести відповідальність за поширення контенту із РФ.
Опитані MC Today провайдери розповіли, що "ВКонтакте" працює із вбудованим VPN, і саме так може обходити блокування в Україні.
Доступ до цієї соцмережі разом з іншими російськими та сепаратистськими ресурсами обмежено із травня 2017 року відповідно до указу президента №133/2017, яким тодішній глава держави Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції проти російських і українських фізичних осіб та компаній.
До списку санкцій також потрапили "Одноклассники", сервіси Mail.Ru і "Яндекс", сайти російських антивірусних компаній "Лаборатория Касперского" і "Доктор Веб". 2018-го та 2019 року в документ вносили зміни (укази №176/2018 та №82/2019).
15 травня 2020 року президент Володимир Зеленський продовжив ще на три роки заборону російських соцмереж.