Завдання урядів та провідних технологічних компаній – створювати і розвивати міжнародну мережу кібербезпеки – CEO криптовалютної біржі Носов

Володимир Носов: Паралельно з розвитком та впровадженням технологій мають іти кіберосвіта та централізовані системи кіберзахисту
Фото: пресслужба WhiteBIT

Цифрові послуги потрібно в усьому світі робити максимально надійними та безпечними, щоб уникнути ризиків і кіберзагроз, заявив на конференції European Cyber Agora 2022 у Брюсселі CEO криптовалютної біржі WhiteBIT Володимир Носов. Захід проводили із 14-го до 16 червня і транслювали на сайті Microsoft.

Керівник WhiteBIT зазначив, що глобальна цифровізація дала людству багато зручних технологій, але це також означає, що компанії або віддалені сервери мають великі масиви особистої інформації, що приводить до більшого рівня відповідальності, а також ризиків і кіберзагроз.

"Цифрові рішення суттєво прискорили наше життя, зробили його зручним і комфортним. Після першого року пандемії обсяг залучених коштів у фінтех-галузях у світі зріс на 96%. Світ кардинально змінився. Разюче швидко. І сьогодні вже недостатньо просто створювати цифрові послуги або криптовалютні біржі, розвивати метасвіти або інші діджитал-ноу-хау. Набагато більший виклик – забезпечити їхню надійність. У цьому полягає головне завдання кожної компанії, яка має стосунок до збирання особистої інформації користувачів, зокрема фінансової, – думати про безпеку насамперед. Потім – про власну вигоду. Рівень безпеки компанії, яка має справу з фінансами, – це її репутація. Ми у WhiteBIT це розуміємо, тому особливу увагу приділяємо безпеці наших сервісів", – підкреслив Носов.

Керівник компанії заявив, що за підсумками незалежного аудиту Hacken WhiteBIT входить до трійки криптовалютних бірж світу за рівнем безпеки. Водночас він наголосив, що сьогодні "завдання урядів усіх зацікавлених країн та провідних технологічних компаній – створювати й розвивати міжнародну мережу кібербезпеки".

"Коли ми розвиваємо нові технології, потрібно чітко розуміти, що ми даємо ґрунт новим ризикам і даємо кіберзлочинцям нові майданчики для своєрідного випробування власних сил та шахрайських схем. Тому паралельно з розвитком та впровадженням цих технологій мають іти кіберосвіта та централізовані системи кіберзахисту", – переконаний він.