56% українців погоджуються із твердженням, що за початок Другої світової війни відповідальні СРСР і Німеччина – опитування
39% українців, опитаних Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології, підтримують ідею святкування Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги.
56% українців погоджуються із твердженням, що за початок Другої світової війни відповідальні СРСР і Німеччина. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології, опубліковані 5 травня.
24% респондентів не згодні, що за початок війни відповідальними є Радянський Союз і Німеччина, 20% не змогли визначитися з відповіддю.
39% українців підтримують святкування обох дат: Дня пам'яті та примирення 8 травня, а також Дня Перемоги 9 травня. 32% опитаних вважають, що варто святкувати тільки День Перемоги, 14% респондентів думають, що доречно святкувати лише День пам'яті та примирення, 9% громадян байдужі до цього питання.
Приблизно 52% респондентів дотримуються радянської інтерпретації, що День Перемоги – це передусім святкування перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Водночас 32% українців розуміють цю дату як день святкування перемоги антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та вкладу в неї українського народу. Ще 6% опитаних сприймають цей день лише як додатковий вихідний.
61% українців не підтримує ідеї участі українських політиків у заходах з нагоди Дня Перемоги в Москві, підтримують – 21%.
Визнання воїнів Української повстанської армії борцями за незалежність України підтримують 44% опитаних, 22% – проти цього рішення. 16% респондентів байдужі до цього питання, ще 17% громадян не визначилися з відповіддю.
Приблизно третина українців підтримує рішення про заборону георгіївської стрічки, приблизно стільки ж громадян країни проти такої заборони. 25% опитаних байдуже.
Дослідження провів Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології із 17-го до 22 квітня в усіх регіонах України, окрім анексованого Криму та окупованих територій Донбасу. Дослідження проводили методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Опитано 2000 осіб, вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.