"600 осіб протягом пів години". У Санкт-Петербурзі віряни цілують мощі Івана Хрестителя, хоча в місті є коронавірус
Мощі Івана Хрестителя виставлено для поклоніння в Казанському соборі Санкт-Петербурга з 8.00 до 23.00, сотні людей щогодини цілують ковчег із мощами. У РПЦ заявили, що не планують скасування служб і закриття храмів через пандемію коронавірусу.
Сотні людей стоять у чергах для поклоніння мощам Іоанна Хрестителя в Казанському соборі Санкт-Петербурга, незважаючи на небезпеку поширення коронавірусу. Про це 13 березня написала у репортажі для "Новой газеты" журналістка Ірина Тумакова.
За її підрахунками, протягом пів години до ковчегу з мощами встигають прикластися губами 600 осіб. Поруч зі "святинею" стоїть волонтер, який іноді протирає ганчіркою поціловане скло.
Мощі доступні для поклоніння з 10-го до 17 березня, собор відкрито з 8.00 до 23.00.
Як сказав журналісту консультант єпархії, у священників не було ані найменших сумнівів, чи потрібно вірянам цілувати мощі під час епідемії коронавірусної інфекції. "Віруси ці всі – у страху великі очі. Я вважаю, треба стати в чергу і стояти. Треба підійти, перехреститися, прикластися. От навіщо чоловік цілує жінку? Чому ви дітей цілуєте? Це вищий вияв любові. А захворіти можна від чого завгодно", – сказав консультант.
Ніхто з опитаних вірян також не побоювався зараження, пише "Новая".
У Російській православній церкві "не розглядали опції" закриття храмів або припинення служб на період епідемії, сказав у телеінтерв'ю глава Синодального відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Іларіон. Запис опубліковано на його каналі в YouTube. У разі розширення масштабів епідемії російські священники можуть перейти на застосування одноразових ложечок для причащань і схожих заходів, зазначив Іларіон.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У КНР загальна кількість хворих становила 80 844, померло 3199 осіб.
За даними ВООЗ станом на 14 березня, за межами Китаю коронавірусом заразилося 61 518 осіб у 135 країнах світу (9751 – протягом останньої доби). 2199 людей загинули, із них 424 – протягом останньої доби.
У Росії виявлено 34 випадки COVID-19 (зокрема в Санкт-Петербурзі).