80% українців хочуть бачити Донбас у складі України – опитування
72% жителів Донбасу, які взяли участь в опитуванні Соціологічної групи "Рейтинг" на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту, вважають, що створення робочих місць і поліпшення економічного становища є найкращим способом зберегти Донбас у складі України.
80% жителів України і 73% громадян, які проживають у Луганській і Донецькій областях, бажають бачити Донбас у складі України, і лише 6% опитаних по всій країні і 4% респондентів із Донбасу запевняють у зворотному. На їхню думку, ці райони потрібно або відокремити від України, або вони стануть частиною Росії. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.
60% опитаних у цьому регіоні вважають, що український уряд не вживає достатніх заходів для збереження контролю над звільненими районами Донбасу, і лише 10% респондентів у Луганській та Донецькій областях та 13% на національному рівні впевнені, що влада робить достатньо у цьому напрямі.
72% жителів Донбасу висловили думку, що створення робочих місць і поліпшення економічного становища є найкращим способом зберегти Донбас у складі України.
37% респондентів підтримують економічну блокаду Донбасу, 46% опитаних громадян уважають такі дії неправильними. 17% не змогли відповісти на це запитання.
Регіональний директор Міжнародного республіканського інституту в Євразії Стівен Нікс наголосив, що зібрані дані свідчать про те, що український народ не допустить поділу країни.
"Після трьох років конфлікту на сході України, внаслідок якого загинуло 10 тис. громадян, а більш ніж 1,7 млн людей стали переселенцями, українці виявляють рішучість у своєму прагненні відновити територіальну цілісність і вважають неприйнятною незаконну окупацію частини країни проросійськими сепаратистами", – підкреслив він.
Опитування було проведене Соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень у всіх регіонах України, за винятком окупованого Криму та ОРДЛО з 21 квітня до 5 травня 2017 року через особисте інтерв'ю вдома у респондентів.
Загалом було опитано 2400 громадян України віком від 18 років. Опитування також включає додаткову вибірку на контрольованих Україною територіях Донецької і Луганської областей (1378 респондентів).
Статистична похибка не перевищує 2%. Опитування було проведене за фінансової підтримки уряду Канади.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.