Біля посольства і консульств РФ провели акції пам'яті жертв Голодомору
Мітинги на згадку про жертв Голодомору 1932–1933 років біля посольства РФ у Києві та російських консульств у Харкові, Одесі та Львові відбулися мирно.
23 листопада десятки активістів громадських організацій "Об'єднання добровольців" та "Всесвітній рух патріотів України" провели біля посольства Росії в Києві та російських консульств у Харкові, Одесі та Львові мітинги на спомин про жертв Голодомору 1932–1933 років.
Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", в акції біля посольства в Києві брало участь приблизно два десятки осіб. Вони розмістили на воротах дипмісії плакати з написом "Голодомор 1932–1933. Пам'ятати. Помститися".
Метою київської акції організатори називають необхідність "нагадати суспільству про злочини, які чинила і продовжує чинити РФ, що Росія була, є і ще буде ворожою країною, яка стала причиною дуже багатьох жертв".
У Харкові до генерального консульства РФ прийшли також активісти "Фрайкора" і ветерани бойових дій на Донбасі. На паркані будівлі розклеїли листівки з написом: "Тоді їх міг урятувати хліб, тепер нас урятує пам'ять". У мітингу взяло участь приблизно 30 осіб, повідомляє "Громадське". Вони вважають РФ наступницею тоталітарної радянської влади, яка організувала Голодомор 1932–1933 років.
Аналогічні акції провели в Одесі і Львові. Зокрема на паркані консульства РФ у Львові розклеїли листівки "Голодомор. Пам'ятаємо. Помстимося".
Мітинги провели мирно.
Сьогодні в Україні згадують жертв Голодомору 1932–1933 років, його розцінюють як акт геноциду українського народу, який здійснив уряд СРСР, організувавши штучний масовий голод, що призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. Пам'ять жертв Голодомору вшановують у четверту суботу листопада.
У 2016 році Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. На сайті МЗС України повідомляють, що на сьогодні 24 країни визнали Голодомор геноцидом. Наприкінці 2018 року це зробив Конгрес США.