Більшість українців не підтримує перенесення святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на 8 травня – опитування
69,5% українців, опитаних Центром "Соціальний моніторинг", Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка та Соціологічною групою "Рейтинг", вважають, що не варто переносити святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на 8 травня, 16,7% вважають це правильним кроком.
Перенесення святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на 8 травня не підтримує більшість українців, опитаних Центром "Соціальний моніторинг", Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка та Соціологічною групою "Рейтинг". Результати опитування опубліковано 16 травня.
69,5% проти перенесення,16,7% вважають це правильним кроком, 13,8% вагалися з відповіддю.
47% опитаних вважають, що правильно святкувати 8 травня – День пам'яті та примирення, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 40,9% впевнені, що святкувати 8 травня окремо неправильно й Україна має святкувати тільки 9 травня як День перемоги, 12,1% вагалися з відповіддю на це запитання.
Для 83% опитаних День перемоги над нацизмом – велике свято, для 14,2% – звичайний вихідний, ще 2,8% респондентів сказали, що їм важко відповісти на це запитання.
Опитування проводили з 30 квітня до 10 травня 2019 року у 24 областях України та Києві. Усього опитано 3 тис. респондентів методом особистого інтерв'ю. Стандартні відхилення за достовірних 95% і співвідношеннія змінних від 0,1:0,9 до 0,5:0,5 становлять 1,10–1,83%
У 2015 році Верховна Рада встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення на честь усіх жертв Другої світової війни. Символом пам'яті є червоний мак. Також ухвалили рішення святкувати 9 травня як День перемоги над нацизмом.
Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявляв у квітні 2019 року, що 9 травня в Україні не має бути державним вихідним.