Бюджет фонду з ліквідації наслідків COVID-19 становить понад 370 млн грн – заступник глави Офісу президента Тимошенко
За словами заступника керівника Офісу президента України, секретаря координаційної ради щодо протидії поширенню COVID-19 Кирила Тимошенко, фонд із ліквідації наслідків коронавірусу було сформовано з коштів, наданих українськими бізнесменами.
Бюджет фонду з ліквідації наслідків COVID-19 становить більше ніж 374,62 млн грн. Про це в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV заявив заступник керівника Офісу президента України, секретар координаційної ради щодо протидії поширенню коронавірусу Кирило Тимошенко, повідомляє сайт глави держави.
За словами Тимошенка, цей фонд було сформовано з недержавних коштів – його наповнили українські бізнесмени. На ці гроші купували медичні товари та засоби індивідуального захисту. Водночас 155,6 млн грн спрямували на закупівлю продукції в українських постачальників, 182,6 млн грн – у закордонних.
"Ми запустили так званий повітряний міст. Ми почали співпрацювати з різними авіакомпаніями щодо поставок цих засобів захисту з Китаю. У нас фактично було три види вантажів. Перший – це те, що закуповував і привозив фонд в інтересах наших лікарів, поліцейських. За ці літаки сплачував усі кошти фонд. Другий вид вантажів – це ті самі засоби захисту та медичне обладнання, які закуповував бізнес і передавав до лікарень або централізовано до Міністерства охорони здоров'я. За ці поставки також сплачував фонд", – підкреслив заступник глави Офісу президента.
Третій вид вантажу, за твердженням Тимошенка, було призначено для наповнення аптечних мереж і магазинів, де фіксували дефіцит засобів індивідуального захисту.
Зазначають, що на авіаційну доставку медзасобів було витрачено 33,6 млн грн. Витрати на митне оформлення, логістику й вантажні послуги становили 286 тис. грн. Усього було організовано 10 рейсів до китайського міста Сямень, чотири рейси – у Гуанчжоу, три рейси в Пекін, а також чотири рейси – в південнокорейський Сеул.
Було закуплено:
- респіраторів – 1,127 млн за середньою ціною 74,32 грн/шт.;
- костюмів біозахисту – 173 тис. за середньою ціною 416,16 грн/шт.;
- костюмів біозахисту багаторазового використання – 12 тис. за середньою ціною 1050 грн/шт.;
- захисних окулярів – 60 тис. за середньою ціною 111,52 грн/шт.;
- ПЛР-тестів іноземного виробництва – понад 100 тис. за середньою ціною 231,2 грн/шт.;
- наборів для ПЛР-тестування українського виробництва – 600 тис. за середньою ціною 58,02 грн/шт.;
- захисних екранів для обличчя – 50 тис. за середньою ціною 46,78 грн/шт.;
- термометрів – 21,5 тис. за середньою ціною 17,7 грн/шт.;
- експрестестів – 150 тис. за середньою ціною 173 грн/шт.;
- понад 6 млн медичних рукавичок.
"Ви бачите ціни – вони дуже низькі навіть для китайського та корейського ринків. Це ціни, за які ми фактично "вибивали" засоби захисту в Китаї", – заявив Тимошенко.
23 квітня в "Бориспіль" прибув вантажний літак "Мрія" з більш ніж 100 тоннами медичних товарів на борту. Рейс зустрічав президент України Володимир Зеленський та інші представники влади. Із повідомлення Офісу президента випливало, що весь вантаж або більша його частина – гуманітарний.
Однак 29 квітня стало відомо, що народний депутат від групи "За майбутнє" Олександр Герега, співвласник мережі "Епіцентр", розіслав колегам по парламенту й у мерію Києва листи, в яких пропонував придбати товари із "Мрії" в його компанії.
Після цього заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко визнав, що рейс оплатили комерційні структури і як мінімум частину вантажу було призначено для продажу, тобто вона не була гуманітарною.
Станом на ранок 5 травня в Україні коронавірус підтверджено у 12 697 осіб, 1875 із них одужали, а 316 померли.