Чернігівський бізнесмен: Нам надійшла "пропозиція" 50% прибутку віддавати Головачу. Ми зрозуміли, що вибору у нас немає
Підприємець із Чернігівської області Олег Авер'янов заявив, що колишній керівник податкової міліції часів екс-президента Віктора Януковича Андрій Головач пропонував віддавати половину прибутку, але потім незаконно переоформив сільськогосподарський бізнес на свою довірену особу.
Екс-керівник податкової міліції України часів колишнього президента Віктора Януковича Андрій Головач у шахрайський спосіб переписав акції агрохолдингу в Чернігівській області на свого сина Олександра, заявив бізнесмен Олег Авер'янов в інтерв'ю "Апострофу".
Він розповів, що мав елеватор у Прилуках, а 2011 року викупив частку своїх партнерів у сільськогосподарському ТОВ "Богданівське" із земельним банком 1,5 тис. га. Авер'янов зазначив, що у ЗМІ пишуть, що син Головача купив половину компанії і видавав їй кредити, але це не так.
"Якщо Олександр або Андрій Головач стверджують, що купили в меня частку в бізнесі, то це як мінімум мають підтвердити ціна, за яку я продав своє майно, час і місце, де я зустрівся з покупцем, і, звісно, документи про продаж. Вони готові вам усе це надати? Можу однозначно сказати – ні. Тому що цього всього не було. Якщо ж вони стверждують, що я віддав свою частку в бізнесі безкоштовно – будьте люб'язні, у такому разі, пояснити, за які ж заслуги можна ось так узяти й подарувати не родичу навіть чи близькій людині, а маловідомій третій особі багатомальйонний актив… Ні Олександрові Головачу, ні його батьку Андрію, ні їхнім представникам я не продавав ні акцій компанії "Скайнет Маркетинг ЛТД", які належали мені, ні часток у "Промбудінновації", ні чогось іншого", – підкреслив Авер'янов.
Водночас Андрій Головач пропонував "співпрацювати": віддавати половину прибутку, додав бізнесмен.
"Альтернативою було згортання бізнесу й еміграція. Ми з партнерами думали про 300 людей, які залишаться без роботи. І про те, що бізнес, який створювали роками, найімовірніше, розвалиться, якщо ми не будемо брати участі в управлінні ним. Про похід у суд або заяву в міліцію чи прокуратуру не могло бути й мови", – пояснив він.
У міліцію законні власники звернулися, коли їхні фірми спробували довести до банкрутства.
"2014 року, діставши доступ до оригіналів документів на мою компанію "Скайнет Маркетинг ЛТД" і скориставшись лазівками в законодавстві Сейшельських островів, сім'я Головача у шахрайський спосіб переоформила акції, що належали мені, на свою довірену особу – Людмилу Дуку, – розповів Авер'янов. – Ми звернулися в правоохоронні органи. А паралельно почали юридичні процеси щодо концентрації часток усіх учасників на моїх компаніях. Водночас за все я платив живими грошима. Я не забрав у компанії Головачів частки в ТОВ "Промбудінновація", а купив її. На відміну від Олександра Головача, я можу точно сказати, коли це сталося, у якого нотаріуса я завіряв документи щодо угоди, яку суму заплатив компанії Головачів за викуплену у неї частку, яку суму заплатив у бюджет як податковий агент".
Адвокати Головача подали скаргу, але Мін'юст підтвердив, що частки перерозподілено законно, підкреслив бізнесмен.
"Обсяг збитків від "господарювання" Головача – приблизно $5 млн, це не кажучи про те, що на момент повернення моєю командою борги підприємства перед пайовиками становили приблизно 16,5 млн грн, борги із зарплати – орієнтовно 3 млн грн. Також були багатомільйонні борги перед постачальниками запчастин, кормів, іншими контрагентами. Ми всі ці "дірки" закрили, і зараз бізнес працює стабільно", – заявив він.
Андрій Головач народився в Донецьку. Працював заступником начальника податкової інспекції в Запорізькій області, потім очолював управління податкової міліції в Дніпропетровській області. 2010 року його було призначено першим заступником начальника податкової міліції. Того самого року став першим заступником голови Державної податкової служби України – начальником податкової міліції, обіймав цю посаду до 2014 року.
У серпні 2016 року в межах розслідування справи Януковича військова прокуратура разом із СБУ затримали Головача і провели в нього обшук. Генпрокурор Юрій Луценко зазначив, що у Головача виявили бюст Януковича, "на який, очевидно, той на ніч молився".
Суд погодив арешт із можливістю застави в розмірі 200 млн грн. Слідство встановило, що банківські рахунки, зареєстровані на Головача та членів його сім'ї, свідчать про проведення в період з листопада 2013 року до дня арешту екс-податківця 12 серпня 2016-го фінансових операцій на загальну суму 1 млрд 600 млн гривень.
Головач уклав угоду зі слідством і дав свідчення проти екс-президента Віктора Януковича, виплатив разом зі ще одним обвинуваченим, колишнім керівником аукціонного комітету Мінекономіки Олександром Сухомлином, 152 млн грн у бюджет і дістав умовний строк. Застави він не вносив.