Чорнобильську зону закрили на карантин через коронавірус

Вибух на ЧАЕС стався у квітні 1986 року
Фото: EPA

Екскурсії в Чорнобильську зону відчуження буде припинено з 18 березня й до закінчення карантинних заходів через світову пандемію коронавірусу.

Державне агентство України з управління зоною відчуження закрило Чорнобильську зону для відвідувачів, повідомляють на сайті держагентства 17 березня.

Рішення набуде чинності 18 березня та діятиме до закінчення карантину, запровадженого у зв'язку зі світовою пандемією коронавірусу.

"Із метою попередження поширення коронавірусної інфекції COVID-19, враховуючи рішення уряду та рекомендації МОЗ, [...] нові заявки [на екскурсії] не розглядають, а робота супроводжуючих осіб на період карантину припинена", – ідеться в повідомленні.

Протягом минулого року Чорнобильська зона переживала туристичний бум – кількість туристів, зокрема іноземних, майже подвоїлася: у 2018-му зону відчуження відвідали 62 тис. осіб, тоді як із січня до жовтня 2019-го – 107 тис. У держагентстві заявляли, що головні причини зростання популярності – спрощення порядку видання дозволу на поїздку в зону і вихід мінісеріалу HBO "Чорнобиль", присвяченого катастрофі на Чорнобильській АЕС.

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції сталася у квітні 1986 року, вона стала однією з найбільших промислових ядерних катастроф в історії. За міжнародною шкалою ядерних подій, ухваленою в 1988 році, аварія на ЧАЕС – одна із двох, яку оцінили за максимальним, сьомим, рівнем небезпеки. Порівнянна з нею за масштабами тільки катастрофа на японській АЕС "Фукусіма-1" 2011 року.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними ВООЗ станом на 17 березня, коронавірусом інфіковано 173 344 людей у понад 150 країнах, 7019 осіб померли. Найбільше хворих у Китаї (81 116 осіб) та Італії (27 980).

В Україні станом на 16 березня підтверджено сім випадків зараження коронавірусом (чотири з них – у Чернівецькій області, два – в Києві), одна із хворих, 71-річна жителька Житомирської області, померла.

За кордоном від COVID-19 померла одна українка (вона жила і працювала в Італії), ще вісьмох лікують.