Демобілізований український військовий зізнався, що він гей. У Генштабі ЗСУ заявили, що вважають гомосексуальність розладом
Колишній боєць батальйону "Донбас" Віктор Пилипенко зробив камінг-аут. За його словами, колеги підтримали його. Офіційно Генштаб ЗСУ зараховує ЛГБТ-орієнтацію до розряду хвороб, що обмежують придатність до військової служби.
Колишній український військовослужбовець Віктор Пилипенко (позивний Француз) зізнався, що він гей. Це сталося під час презентації фотопроекту "Ми тут були" в Києві, повідомляє телеканал "Настоящее время".
"Через друзів на мене вийшов художник, який цю виставку, власне, створив. Я одразу погодився, тому що мені сказали, що буде можливість зробити все анонімно, необов'язково відкривати обличчя. Уже згодом, у процесі, я почав усвідомлювати важливість усього цього. Зрозумів, що я буду першим, хто відкриє обличчя", – каже Пилипенко.
У 2014-му за мобілізацією він потрапив у батальйон "Донбас", у складі якого до літа 2016 року брав участь у бойових діях.
"Коли я воював, ніхто не знав. Не було нам коли. І доцільності такої не було одне одному розповідати, переконувати. У мене не було ні снаги, ні бажання. Навіщо це хлопцям знати?" – розповів Пилипенко в інтерв'ю.
За його словами, найбільше він боявся реакції співробітників на камінг-аут.
"Я сам служив на "строчці" у протиповітряній обороні. Старшина строкової служби нас так ганяв, особливо мене, бо я такий розпі...дяй трохи був. Потім побачив мене по телевізору, що я в Широкиному доброволець, то він офігів. А потім він прочитав про те, що я гей, і написав: "Одобряю", – сказав Француз.
Із Генерального штабу Збройних сил України телеканалу надіслали письмову відповідь на запитання про ставлення до сексуальних меншин.
"Ознаки орієнтації ЛГБТ-людей потрапляють під статтю 18 – розлади, хвороби, стани і фізичні вади. Придатність до військової служби залежить від ступеня вираженості сексуальних розладів", – ідеться у відповіді.
Віктора Пилипенка думка Генштабу здивувала, він говорить, що в цивілізованому світі гомосексуальність уже давно не вважають хворобою.
"Люди бояться, тому важливо робити камінг-аути. Важливо показувати своє обличчя. Розповідати свою історію щодо армії. Розказувати, що геї, лесбійки і бісексуали можуть брати до рук зброю і захищати права інших людей. Гетеросексуальних також. Вони патріоти і роблять це за покликом серця", – упевнений він.