Дещиця заявив, що лише 5–10% українських студентів у Польщі мають намір повернутися до України

Дещиця: Від нас їдуть молоді люди, і це певною мірою негативне явище для України
Фото: EPA

За словами посла України в Польщі Андрія Дещиці, наразі в польських містах навчається 40 тис. українських студентів.

Тільки 510% студентів з України, які навчаються у польських вишах, мають намір повернутися на батьківщину, заявив у інтерв'ю "Главкому", опублікованому 7 вересня, український посол у Польщі Андрій Дещиця.

За його словами, наразі в Польщі навчається 40 тис. українських студентів. Водночас кількість таких студентів сильно зросла два роки тому, але зараз пік уже минув.

"Зараз також збільшується ця кількість, але ненабагато. Ті опитування, які проводилися серед студентів, свідчать, що 510% задекларували, що хочуть повертатися в Україну. Решта збирається продовжити навчання чи проживання в Польщі. Це приблизно половина з них. Інша половина збирається їхати далі на Захід навчатися чи працювати", – розповів Дещиця.

Він додав, що українська молодь їде набиратися досвіду на Захід, і з одного боку, це добре.

"Молоді люди бачать, як змінюється Польща, вони зав'язують контакти між собою, заробляють гроші. І в перспективі можуть сформувати основу для того, аби потім повертатися в Україну та інвестувати в неї. Так само і наші трудові мігранти. З іншого боку, від нас від’їжджають молоді люди, і це певною мірою негативне явище для України, бо їх потребує економіка", – сказав посол.

Наприкінці серпня Дещиця говорив, що в Польщі працює і проживає понад мільйон українців.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив 3 вересня, що з країни щороку виїжджає приблизно мільйон громадян.

Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко вважає трудову міграцію однією з найбільших загроз для держави після воєнної агресії. На його думку, міграцію українців зупинить підвищення середньої зарплати до 16 тис. грн.

За прогнозами директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елли Лібанової, місце українців, які виїхали за кордон, займуть вихідці з азійських країн.

Згідно з даними дослідження громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології у листопаді – грудні 2017 року, майже кожен третій громадянин України замислювався про еміграцію, кожен четвертий – не вірить, що Україна стане на ноги як незалежна держава.