Дим лісових пожеж принесено до Києва не із зони ЧАЕС. У МВС оприлюднили знімок із космосу

Смог накрив Київ 16 квітня
Фото: ДСНС України / Facebook

Заступник глави МВС України Антон Геращенко наголосив, що в Києві та околицях столиці через пожежі радіоактивний фон не підвищений.

Дим лісових пожеж принесено в Київ не із зони Чорнобильської АЕС. Про це 17 квітня у Facebook повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

"Щоб уникнути чуток, які поширюють у соціальних мережах, про те, що дим лісових пожеж принесено з Чорнобильської зони відчуження, і те, що дим цей радіоактивний, публікую фото, зроблене Національним космічним агентством, що було зроблено сьогодні вранці на моє прохання. На супутниковому знімку чітко видно, що дим лісових пожеж принесено з Житомирської області, а не із зони Чорнобильської АЕС, де пожежі було зупинено станом на вівторок", – написав він.

Заступник глави МВС підкреслив, що "жодного підвищення радіоактивного фону в Києві та його околицях не зафіксовано".

Він зазначив, що гасіння пожеж у Житомирській області, де переважно горить лісова підстилка, трава, сухе торішнє листя і бурелом, ускладнюють пориви сильного вітру.

"Але ситуація залишається під контролем. Рятувальники передусім займаються захистом населених пунктів та об'єктів інженерної інфраструктури, роблячи важкою технікою просіки та мінералізовані смуги для зупинення поширення пожеж. Там, де дають можливість погодні умови і є достатня видимість, задіюють пожежну авіацію", – пояснив Геращенко.

Також, за його словами, Збройні сили України на прохання керівництва Державної служби з надзвичайних ситуацій нададуть рятувальникам важку військову техніку БАТ-2 – бульдозер на базі артилерійського тягача, здатний виконувати завдання шляхопрокладача.

Із 16 квітня в Києві фіксують задимленість і відчувають запах гару. У Київській міськдержадміністрації заявили, що це пов'язано з пожежами в Житомирській області і Чорнобильській зоні відчуження.

Уранці 17 квітня Київ очолив рейтинг найзабрудненіших міст світу, який веде IQAir – міжнародна компанія, що спеціалізується на інформації та технологіях у сфері якості повітря. Станом на 9.50 індекс якості повітря (AQI) у Києві становив 215 (за норми до 50). Станом на 15.50 – упав до 108 (10-те місце у світі).