Дітей, які цього року наберуть 200 балів на ЗНО, може виявитися більше, ніж минулого – центр оцінювання

Основну сесію ЗНО завершать 17 липня
Фото: Український центр оцінювання якості освіти / Facebook

Порогові бали тестів ЗНО знижено, і абітурієнти 2020 року одразу відчують це, заявив в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

2020 року більше учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) зможе набрати максимальні 200 балів, ніж торік. Про це в інтерв'ю ZN.UA сказав виконувач обов'язків директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Валерій Бойко.

Він пояснив, що цього разу істотно знижено пороговий бал тестів.

"Пороговий бал "склав / не склав", до якого прив'язана шкала оцінок за ЗНО, визначають спеціально створені експертні групи в регіональних центрах. Ми ще раз акцентували їхню увагу на те, що вони мають насамперед зважити на обставини, що склалися в державі, – багатомісячний період дистанційного навчання. Це означає повну відповідальність дитини за результати свого навчання і мінімальний вплив учителя не лише на підготовку, але й на її коригування. Тому, порівняно з минулим роком, порогові бали за тест буде встановлено низькі. Так ми зробили під час пробного тестування", – повідомив Бойко.

Такий підхід грає на руку абітурієнтам, які успішно складуть тести і опиняться на верхівці рейтингової шкали, зазначив очільник УЦОЯО.

"Дітей, які нинішнього року наберуть 200 балів на ЗНО, може бути значно більше, ніж торік. Якщо торік пороговий бал з української мови був 24 тестових бали, а нинішнього року на пробному ЗНО – лише 19, то це означає, що ті абітурієнти, котрі торік не склали ЗНО (отримали 20–23 тестові бали), нинішнього року з такою самою кількістю балів його пройшли б і могли б стати студентами", – сказав він.

Основну сесію ЗНО в Україні розпочали 25 червня, і триватиме вона до 17 липня. Для участі в тестуванні зареєструвалося 379 493 людини.

18 червня парламент звільнив випускників шкіл 2019/2020 навчального року від обов'язкової державної підсумкової атестації, зокрема у формі ЗНО. Отже, тестування в обов'язковому порядку мають проходити тільки ті випускники, які збираються вступати до вишів, іншим просто видадуть атестати про середню освіту.