До кінця тижня в Україну прилетять чотири літаки зі спецзасобами для боротьби з COVID-19
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що у країні нарощують власне виробництво медичних засобів для боротьби з COVID-19.
До кінця цього тижня в Україну прилетять чотири літаки з медзасобами і захисними костюмами для боротьби з епідемією коронавірусу. Про це 10 квітня повідомив президент Володимир Зеленський у зверненні, опублікованому на сайті Офісу президента.
"Уже прибуло чотири літаки, ще чотири ми очікуємо сьогодні та цими вихідними. Результатом тижневої доставки буде: майже 0,5 млн респіраторів, 150 тис. одноразових костюмів підвищеного класу, 100 тис. тестів ПЛР та 200 тис. реагентів, необхідних для ПЛР-тестувань. Окрім цього, 20 тис. захисних окулярів, 10 апаратів ШВЛ та 10 спецбоксів для транспортування хворих. А також майже 10 млн масок, які надійдуть на полиці українських аптек", – сказав він.
Президент зазначив, що паралельно у країні нарощують і власне виробництво медичних засобів.
"Цього тижня відвантажено 4 тис. багаторазових захисних костюмів, зроблених в Україні. Ми продовжуємо виготовляти майже 1 млн масок щодня. А літаком із Китаю, серед іншого, була доставлена промислова лінія, яка суттєво прискорить виробництво масок в Україні", – додав він.
23 березня в Україну з Китаю прибув перший літак із партією тестів для виявлення коронавірусної інфекції. 29 березня прилетів другий літак.
1 квітня в Україну прилетів ще один літак із гуманітарною допомогою з Китаю, який привіз набори для виявлення коронавірусу COVID-19, медичні одноразові засоби захисту, медичні захисні окуляри, інфрачервоні термометри.
Заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко розповів, що кожен такий літак обходиться в середньому до $180 тис.
Станом на 9.30 10 квітня в Україні підтверджено інфікування коронавірусом 2203 осіб, померли 69 осіб, із яких 12 – протягом останньої доби, 61 людину вже вилікували.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 1,62 млн, із них понад 365 тис. вилікували, а 97 264 померли.