Долінський – Черваку: Нацистська політика розв′язання єврейського питання мала кілька стадій. Першою була примусова еміграція євреїв
Голова Організації українських націоналістів Богдан Червак запропонував тим, хто виступає проти перейменування проспекту Ватутіна в Києві на проспект Шухевича, переїжджати до Москви або Єрусалима, директор Українського єврейського комітету Едуард Долінський у відповідь нагадав йому про політику нацистів.
Першою стадією остаточного розв′язання "єврейського питання" була примусова еміграція євреїв. Таку аналогію провів директор Українського єврейського комітету Едуард Долінський після висловлювання голови Організації українських націоналістів (ОУН) Богдана Червака про перейменування проспекту Ватутіна в Києві на проспект Шухевича.
"Вулиця Шухевича у Києві буде. Вулиці Ватутіна – не буде. Це лише питання часу. Однак виникають запитання, що робити із тими, хто звертався до суду і хто судив Шухевича (головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича. – "ГОРДОН"). Забудемо? Зробимо вигляд, що нічого не відбулося? Ці запитання мають хвилювати не тільки нас. А передусім – тих, хто "воював" із командиром УПА. Залишитися у Києві? Виїхати в Москву або Єрусалим? Відповідей не уникнути", – написав Червак на своїй сторінці у Facebook.
Долінський прокоментував слова Червака, нагадавши водночас політику нацистів щодо єврейського народу.
"Нацистська політика остаточного розв′язання єврейського питання мала кілька стадій. Першою була примусова еміграція євреїв. Із такою ідеєю виступив вождь ОУН, заступник голови Держкомітету теле- і радіомовлення України Богдан Червак. Він пропонує тим, хто проти назви вулиці в Києві ім'ям нацистського колаборанта і військового злочинця переїжджати до Москви або Єрусалима, поки не пізно, бо вони цього не забудуть. Хочу нагадати, що наступною стадією стало позбавлення громадянських прав, а потім євреїв почали знищувати систематично", – підкреслив Долінський.
Київська міська рада проголосувала за перейменування проспекту генерала Ватутіна на проспект головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича 1 червня. Проект рішення на розгляд Київради подав керівник фракції ВО "Свобода" Юрій Сиротюк.
Перейменування вулиць в Україні відбувається в межах виконання пакета законів про декомунізацію. Верховна Рада ухвалила їх 9 квітня 2015 року, а 15 травня президент України Петро Порошенко підписав ці документи. Ними забороняють радянську символіку, засуджують комуністичний режим, відкривають архіви радянських спецслужб і визнають борцями за незалежність України воїнів Української повстанської армії. В ухваленому законі про засудження комуністичного режиму міститься норма про перейменування вулиць і населених пунктів, які названі на честь діячів комуністичної епохи.