"Донбасенерго" вже отримало 37 тис. тонн нафтококсу для Слов'янської ТЕС. Політики заявляють про токсичність палива
Із закуплених 150 тис. тонн нафтового коксу для використання на Слов'янській ТЕС в Україну прибула партія обсягом 37 тис. тонн. Позафракційний народний депутат Борислав Береза заявив, що це паливо небезпечне для здоров'я, нардеп від "Народного фронту" Михайло Бондар звернувся до Мінекології та до правоохоронців із вимогою розібратися у ситуації.
"Донбасенерго" закупило 150 тис. тонн нафтококсу для використання на Слов'янській ТЕС під час опалювального сезону, 37 тис. тонн уже відвантажено в порту Южний термінал ТІС, повідомляє "Апостроф" із посиланням на відповідь компанії на запит видання.
"Для стабільного функціонування Слов'янської ТЕС і накопичення палива перед осінньо-зимовим максимумом навантаження ПАТ "Донбасенерго" підписало договори на постачання 150 тис. тонн нафтококсу кораблями зі США через порт Южний термінал ТІС (Україна)", – цитує портал відповідь.
За даними "Донбасенерго", нафтококс ідентичний антрациту найвищої якості за своїм складом за винятком вмісту сірки і в компанії збираються використовувати нафтовий кокс разом із антрацитом, щоб у підсумку частка сірки не перевищувала 1,9%, як вимагають екологічні норми. "Апостроф" зазначає, що "Донбасенерго" не вказало пропорцій використання вугілля і нафтококсу на своїй ТЕС.
31 серпня позафракційний народний депутат Борислав Береза заявив, що нафтококс значно дешевший, ніж антрацит, навіть російський, але це паливо дуже токсичне. Політик підкреслив, що в нафтококсі високий вміст сірки – на рівні 7%, а за екологічними нормами допускають лише 2%.
Нардеп від "Народного фронту" України Михайло Бондар 4 вересня оприлюднив у Facebook сертифікат якості привезеного нафтококсу, який видала американська компанія SGS. Згідно з документами, сертифікатом, відсоток сірки в нафтококсі становить 6,25%.
"Тут одразу проглядається грубе порушення екологічних норм. І тому я хочу звернутися до Міністерства екології та правоохоронних органів із вимогою негайно розібратися в ситуації та не допустити можливих порушень, щоб здоров'ю українців нічого не загрожувало", – заявив політик.
Нафтовий кокс – це твердий залишок вторинної переробки нафти або нафтопродуктів. У низці країн, зокрема у США, нафтококс вважають відходом виробництва, який утилізують за наявності дозволів та коштом власника нафтококсу, зазначає "Апостроф".