Епідеміолог Фаворов: Через 50 років коронавірус буде викликати легкий нежить. Але ці 50 років треба пережити
SARS-CoV-2 постійно мутує, проте коли людям вдасться створити вакцину, вона обов'язково діятиме, стверджує епідеміолог Михайло Фаворов, який працює у США.
Коронавірус SARS-CoV-2 залишиться в людській популяції, але із часом він перестане бути небезпечним. Про це в інтерв'ю УНН сказав епідеміолог, інфекціоніст, президент компанії DiaPrep System (США) Михайло Фаворов.
"Вірус мутує і буде це робити постійно. Це зоонозна інфекція, хвороба тварин, що перейшла на людину. Хвороба не наша, вона до нас, як і раніше, пристосовується, і рано чи пізно, я не знаю, через 50 років – вона буде викликати легкий нежить. Але ці 50 років треба пережити", – зазначив він.
За його словами, незважаючи на мутації, у структурі коронавірусу залишається низка консервативних (постійних) антигенів, які є незмінними. Усі розроблювані у світі вакцини спрямовано на ці ділянки, пояснив Фаворов.
"Тому якщо вакцина буде – вона буде працювати. Однак у вакцини є дуже велика небезпека, і цим усі сьогодні займаються і обов'язково знайдуть вихід. Є таке питання – щоб не було посилення клінічної картини при певному типі антитіл. Здавалося б: антигенів уже море, узяв і зробив вакцину – і перевіряй. Але ні. Ще треба розібратися – чи будуть ці антитіла правильними, чи будуть вони тільки захисними і чи не будуть викликати ускладнення перебігу хвороби", – розповів епідеміолог.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У ВООЗ вважають, що коронавірус становитиме серйозну загрозу, поки не винайдуть вакцини. На думку глави Європейського агентства лікарських засобів Марко Кавалері, у кращому разі вакцина буде готовою наступного року.
Наразі проводять приблизно 120 випробувань вакцини по всьому світу, зазначає ВВС.