Федоров: Штрафів за невстановлення програми "Дій вдома" не буде

Федоров: Установлення додатку розраховане на самосвідомість людей. Штрафів за те, що хтось не завантажить застосунок, немає
Фото: Михайло Федоров / Facebook

Глава Мінцифри Михайло Федоров 7 квітня заявив, що невстановлення застосунку "Дій вдома", який відстежує перебування в ізоляції, є порушенням карантину. 8 квітня він повідомив, що штрафувати за це не будуть, а застосунок розрахований на самосвідомість людей.

Українців не будуть штрафувати за відмову від установлення програми для контролю обсервації "Дій вдома". Про це міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, розповів "Німецькій хвилі".

"Установлення додатку розраховане на самосвідомість людей. Штрафів за те, що хтось не завантажить застосунок, немає. Це жодним чином не регламентується", – зазначив він.

Глава Мінцифри додав, що програма "Дій вдома" є звичайним інструментом, щоб розуміти, скільки саме людей перебуває в самоізоляції, як вони її дотримуються, у яких регіонах перебувають, скільки людей проживає з ними.

Федоров також зазначив, що "програма "Дій вдома" – це лише додатковий інструмент для того, щоб володіти реальною ситуацією".

7 квітня Федоров повідомив про запуск застосунку. На запитання про те, чи будуть карати відмову від установлення програми або невиконання умов підтвердження того, що людина перебуває на обсервації, Федоров відповів: "Відповідно до постанови №211, яку ми ухвалили 11 березня, це, по суті, є порушенням режиму карантину, і від кількості порушень залежить штраф, який людина буде платити".

Із 12 березня в Україні через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні та бари, спортивні зали, салони краси й нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами і внутрішні пасажирські перевезення. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи. Передбачали, що ці заходи будуть діяти до 3 квітня, але 25 березня Кабінет Міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації в усій країні і продовжив карантин до 24 квітня.

Із 6 квітня умови карантину посилили: українцям заборонили гуляти в парках, збиратися у групи більше ніж по двоє людей і з'являтися у громадських місцях без маски або респіратора.

Станом на 9.30 8 квітня в Україні коронавірус підтверджено у 1668 осіб, із яких 52 померли.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у Китаї у грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 1,49 млн, із них понад 317 тис. вилікували, а 87 469 померли.