Фейгін: Сущенка етапують наприкінці вересня – на початку жовтня у місця відбування покарання. Якщо, звичайно, нічого не станеться в політичній площині G

Фейгін: Не відкидаю, що дійдемо і до ЄСПЛ
Фото: Егор Литвин / Facebook

Вище керівництво України може спробувати домовитися із РФ про обмін журналіста Романа Сущенка на когось із тих, хто цікавий Москві, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" громадський захисник Сущенка, юрист Марк Фейгін.

Українського журналіста Романа Сущенка, якого утримують у РФ та засудили до 12 років колонії суворого режиму, можуть етапувати до місця відбування покарання наприкінці вересня – на початку жовтня, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" громадський захисник Сущенка, юрист Марк Фейгін.

"Рішення суду набуло законної чинності. Ми ще не отримали на руки апеляційного вироку. Його нам нададуть упродовж шести-семи днів. Почитаємо, що там, і залежно від цього будемо вибирати подальшу тактику. Безумовно, вирок ми оскаржимо. Не відкидаю, що дійдемо і до ЄСПЛ. Час є, терміни підтискають. Треба зрозуміти, чому не врахували наших доводів, щоб зменшити строк хоча б до 10 років. Я вже не кажу про виправдання, на якому ми наполягали. Адже захист не визнає провини Сущенка. Можливо, Романа етапують наприкінці вересня – на початку жовтня у місця відбування покарання. Якщо, звичайно, нічого не станеться в політичній площині. Для нас це дуже болісно і небажано", – сказав юрист.

На його думку, українській владі варто переключити свою увагу з режисера Олега Сенцова на Сущенка і спробувати звільнити останнього.

"Вище керівництво України може спробувати домовитися із РФ про обмін Сущенка на когось із тих, хто цікавий Москві. Можливо, є сенс перейти із Сенцова на Сущенка і спробувати звільнити його. Але це моя особиста думка. Куди можуть етапувати Сущенка – невідомо. Цю інформацію приховують до моменту його прибуття у колонію. Тут ми нічого зробити не можемо. Навіть якщо ми подаємо касацію, його все одно етапують. Це не пов'язані речі", – резюмував Фейгін.

Кореспондента "Укрінформу" Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві. ФСБ назвала його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти нього відкрили кримінальну справу за статтею "шпигунство". Судовий процес відбувався у закритому режимі.

Обвинувачення просило засудити журналіста до 14 років колонії. В останньому слові українець сказав, що не визнає себе винним, і попросив суд винести виправдувальний вирок.

4 червня суд у Москві призначив Сущенку покарання у вигляді 12 років колонії суворого режиму.

5 червня адвокати політв'язня оскаржили вирок.

26 липня захисник Марк Фейгін заявив, що Сущенко сподівається повернутися на батьківщину під час обміну ув'язненими особами між Києвом і Москвою.

12 вересня Верховний суд РФ відхилив апеляцію на вирок Сущенку. За словами Фейгіна, журналіст готовий написати прохання про помилування.