Філарет про радикально налаштованих громадян: Думаю, що на них є вплив і церкви, і нашої української поліції
Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет повідомив, що після Революції гідності радикально налаштовані громадяни хотіли захопити Києво-Печерську лавру, але дослухалися до прохання УПЦ КП і не зробили цього.
Національна поліція України і церква можуть вплинути на радикально налаштованих громадян. Про це заявив сьогодні предстоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет на прес-конференції "Українська церква на шляху утвердження автокефалії", повідомляє кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".
"Я думаю, на них [радикально налаштованих громадян] є вплив і самої церкви, і нашої української поліції. Тому що після Майдану [Революції гідності] ці радикальні сили хотіли захопити Києво-Печерську лавру. Ми сказали, що не треба цього робити, ми проти цього", – сказав Філарет.
Патріарх зазначив, що тоді радикали прислухалися і не захопили Лавру, тому дослухаються цієї поради і в майбутньому.
Зі свого боку прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря) додав, що Українська православна церква не закликає до насильства і радикальних дій.
"Навпаки. Ми за ці роки видали, напевно, півтора десятка офіційних заяв і ще більше коментарів, у яких є одна й та сама думка – жодного насильства, жодного захоплення не повинно бути", – сказав він.
Архієпископ Євстратій додав, що про розпалювання ворожнечі та кровопролиття кажуть "із Москви і московські сателіти" в Україні.
На прес-конференції Філарет повідомив, що дата скликання об'єднавчого собору православних церков в Україні залежить від вселенського патріарха, і додав, що єдина помісна Українська православна церква дістане назву "Українська православна церква".
Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема, рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату скасовано, із предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета було знято накладену РПЦ анафему, йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.
Рішення Синоду президент України Петро Порошенко назвав наданням автокефалії Українській православній церкві. Офіційний томос вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об'єднавчому соборі предстоятелю єдиної помісної Української православної церкви.
15 жовтня Синод Російської православної церкви в Мінську ухвалив рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. 19 жовтня про розрив із Константинополем заявила Російська православна церква за кордоном.
20 жовтня глава відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон заявив, що в РПЦ вважають вселенського патріарха Варфоломія "розкольником".