Філатов заявив про початок поетапного послаблення карантину у Дніпрі
Мер Дніпра Борис Філатов вважає, що заходи безпеки в умовах епідемії коронавірусу потрібні, однак вони мають бути справедливими для всіх.
Мер Дніпра Борис Філатов 30 квітня на своїй сторінці у Facebook заявив про початок поступового послаблення карантинних обмежень у місті.
"Заходи безпеки в умовах епідемії потрібні, але вони мають бути справедливими – без жодної вибірковості. Щоб малі фермерські господарства, власники кав'ярень, булочних і магазинів непродовольчих товарів знову могли заробляти, а не просто спостерігати, як супермаркети продають імпортовані з-за кордону овочі, молочку й інші товари", – підкреслив Філатов.
За його словами, наявність засобів індивідуального захисту залишається основною умовою роботи підприємств.
"Від сьогодні, за рішенням спеціальної комісії, у місті буде відкрито не тільки аптеки, супермаркети, бакалії, магазини з технікою, АЗС і банки, але також і хімчистки, СТО, майстерні з ремонту різного обладнання. Кав'ярні та ресторани зможуть працювати як за адресною доставкою, так і за послугою take away. Тобто без допуску гостей до зали. Для всіх без винятку, зокрема і для ринків, основне правило – наявність маски, рукавичок і антисептиків. Єдине, що ми могли зробити, – це проаналізувати постанови і рекомендації Кабінету Міністрів та відкрити можливості, які не заборонено", – сказав мер.
Він зазначив, що за дотриманням правил безпеки стежитиме поліція.
"Зрозумійте правильно: ті, хто збиратиметься у великі компанії, розпиватиме спиртні напої і смажитиме шашлики, дістануть жорсткі санкції. Навіть в умовах поетапного послаблення карантину за дотриманням правил безпеки будуть стежити патрулі. Ще раз, послухайте мене: поліція вам не ворог. Вони стежать за порядком заради вашої ж безпеки. Тому, будь ласка, дотримуйтесь їхніх вимог – не збирайтеся в компанії, будьте в масках і поводьтеся пристойно", – закликав Філатов.
Невеликим непродовольчим магазинам Дніпра дозволять працювати із 12 травня.
"Починаючи із 12 травня, залежно від розвитку епідемії та прогнозів стосовно цього, у місті мають почати працювати невеликі непродовольчі магазини, ательє, ремонт взуття, адвокатські та нотаріальні бюро. Зрозуміло, тут також потрібно буде дотримуватися особливого режиму – із масками, рукавичками, посиленою обробкою приміщень і вимірюванням температури як працівникам, так і відвідувачам. У приміщеннях водночас зможе бути присутньою не більше ніж одна особа на 10 м&³2;. У перукарні та салони краси можна буде потрапити тільки за попереднім записом і не більше ніж один клієнт на кожну послугу одночасно", – резюмував мер.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на ранок 30 квітня в Україні коронавірус підтверджено у 10 406 осіб, із них 261 померла, а 1238 уже одужали.
У Дніпропетровській області зафіксовано 347 випадків COVID-19.
Карантин в Україні діє із 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні та бари, спортивні зали, салони краси й нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами, припинили міжобласні пасажирські перевезення, у Києві, Харкові і Дніпрі закрили метро. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи. 22 квітня карантин продовжили до 11 травня.
На засіданні 29 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про відкриття продовольчих ринків за умови дотримання протиепідемічних заходів.