Генерал СБУ Петрулевич: Практично всі потужні країни проводять дослідження в аспекті біологічної війни
Колишній голова Донецького та Луганського управлінь Служби безпеки України генерал Олександр Петрулевич в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону зазначив, що над дослідженнями у сфері біологічної зброї у світі працювали ще під час Першої світової війни.
Усі "потужні" країни вивчають питання біологічної зброї. Про це заявив колишній голова Донецького та Луганського управлінь Служби безпеки України генерал Олександр Петрулевич в авторській програмі засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона.
"Практично всі потужні країни проводять дослідження в аспекті біологічної війни. Активне дослідження було й під час Першої світової війни, і Другої світової війни. І після Другої світової війни практично всі великі держави, які мали фінанси і не відкидали загрози нападу, проводили ці розроблення", – сказав генерал.
Він припустив, що поява коронавірусної інфекції COVID-19 пов'язана з дослідженнями, які могли проводити в Уханському інституті вірусології в Китаї.
"Я не гарантую на 100%, але схоже, що якщо осередок зараження з'явився в одному місці і там розташована ця спецлабораторія, то, можливо, просто стався невеликий витік. Хтось зі співробітників міг випадково заразитися – і пішло ось це розгалуження", – пояснив Петрулевич.
Генерал СБУ Петрулевич: Один Вова лежить на Красній площі, інший Вова нею ходить. Може, вони поміняються місцями? Читайте повну версію інтерв'ю
27 квітня президент США Дональд Трамп сказав, що Китай міг зупинити епідемію коронавірусу й не допустити її поширення в усьому світу. Штати вивчають, як притягнути КНР до відповідальності, але суми можливих компенсацій поки що не визначено, додав глава Білого дому.
Заяви американських політиків про відповідальність Китаю за поширення COVID-19 у Китаї назвали "неприкритою брехнею".
Спалах COVID-19 виник у грудні 2019 року в Ухані. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, який відстежує ситуацію з поширенням хвороби, станом на 29 квітня у світі коронавірусом заразилося 3,1 млн людей, із яких понад 217 тис. померло і майже 933 тис. одужало.