Глава УГКЦ: Не таким небезпечним є коронавірус, як вірус ненависті і зневаги до людини
За словами предстоятеля Української греко-католицької церкви Святослава (Шевчука), йому "боляче чути" про опір українців поверненню евакуйованих співгромадян із Китаю.
Глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) закликав українців утриматися від ненависті до евакуйованих із Китаю громадян України та інших країн. Про це 20 лютого повідомила пресслужба УГКЦ.
"Мені дуже боляче чути про спротив громадян України щодо повернення наших співвітчизників, які опинилися в зоні небезпеки сучасного коронавірусу в Китаї. Така реакція людей є зовсім не християнською... Можна зрозуміти, що людьми керує страх бути інфікованими, бо сучасні засоби безпеки, які пропонує медична система України, є ненадійними. Для того щоб перебороти страх, бракує відчуття людяності й чесноти християнської любові до ближнього. Не таким небезпечним є коронавірус, як вірус ненависті і зневаги до людини. Якщо коронавірус можна побороти різними медичними засобами, то від вірусу ненависті нас може захистити лише сила любові", – сказав Святослав.
Він закликав органи влади забезпечити українців "необхідними засобами безпеки".
"Прошу всіх людей, які називають себе християнами, утриматися від усякого виміру ненависті та не чинити перешкод для повернення до своїх домівок синів і дочок України", – додав предстоятель УГКЦ.
20 лютого в Харків з Китаю прилетіли 94 людини, зокрема 72 пасажири, яких евакуювали у зв'язку зі спалахом у Китаї коронавірусу SARS-CoV-2, і 22 члени екіпажу та медперсоналу. Серед пасажирів – 45 громадян України та 27 іноземців (громадяни Аргентини, Еквадору, Домініканської Республіки, Сальвадору, Коста-Рики, Чорногорії, Панами та Ізраїлю). Увечері їх доправили в Нові Санжари Полтавської області, де вони пробудуть в обсервації протягом 14 днів. У МВС України підкреслювали, що у прибулих немає симптомів ГРВІ, вони здорові.
Жителі Нових Санжарів протестували проти поселення евакуйованих у медцентрі. Між правоохоронцями та місцевими жителями сталися зіткнення. Протестувальники закидали автобуси з евакуйованими і поліцейських камінням. Одна людина намагалася автомобілем наїхати на правоохоронців, заявили в поліції. Унаслідок зіткнень по медичну допомогу звернулося дев'ятеро правоохоронців і один цивільний. 24 людей затримали. 23 із них 21 лютого відпустили.
Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що після заворушень поліція відкрила п'ять кримінальних проваджень.
Міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що проведе разом з евакуйованим на карантині два тижні, щоб "заспокоїти як тих, хто знаходиться у Нових Санжарах, так і решту країни".
Наприкінці грудня 2019 року в Ухані вперше було підтверджено новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, що спричиняє атипову пневмонію (спочатку вірус мав назву 2019-nCov). 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
Станом на початок доби 21 лютого в Китаї від коронавірусної інфекції померло 2236 осіб, загальна кількість інфікованих сягнула 75 465. За даними ВООЗ, станом на 20 лютого за межами Китаю захворіло 1073 людини у 26 країнах, у восьми випадках хвороба закінчилася летально. На території України випадків зараження не зареєстровано. Коронавірус діагностували у двох українців на борту круїзного судна Diamond Princess, яке стоїть на карантині біля берегів Японії.