Головред "ГОРДОНа" Бацман: Доки головною національною ідеєю України не стане добробут – нічого хорошого не буде

Олеся Бацман: Європейці готові виходити на мітинги та страйки, коли зазіхають на їхній рівень життя. А ми готові, виявляється, терпіти
Скріншот: 112 Україна / YouTube

Українцям простіше вийти на Майдан заради високої мети, ніж зібрати невеликий мітинг за власні економічні права, вважає головний редактор інтернет-видання "ГОРДОН" Олеся Бацман.

Люди в Україні легко об'єднуються і виходять на масштабні протести, коли бачать глобальну несправедливість і високу мету, а свої повсякденні економічні інтереси вони не намагаються боронити. Про це заявила 10 червня в ефірі канала "112 Україна" головний редактор інтернет-видання "ГОРДОН" Олеся Бацман, коментуючи флешмоб "Слава Україні!" на підтримку хорватських футболістів, яких ФІФА покарала за цей слоган на ЧС 2018.

"Ми, українці, дуже цікавий народ. Ми дуже легко можемо об'єднатися в спільному пориві й довести цей порив до кінця, коли мова йде про якісь ідеологічі чи політичні цілі. І це довели обидва наші Майдани. Вийти через якусь несправедливість, коли когось образили, коли є висока мета попереду, є мрія. І от щоб до неї дійти, ми можемо об'єднатися. Оця акція – просто красива, важлива; таке собі моральне задоволення, що взяла гору справедливість хай навіть у такому маленькому епізоді. А коли йдеться про якісь економічні права та свободи – ну не вдається нам виходити навіть на маленькі мітинги", – зазначила журналістка.

Бацман подала за приклад працівників німецької авіакомпанії Lufthansa, які протестують, щоб обстояти свої зарплати та пільги, і домагаються результату.

"Співробітники цієї не найбіднішої та не найгіршої у світі авіакомпанії – за рейтингами вона є однією з найбільш престижних, безпечних і доволі високооплачуваних – влаштовують різні страйки: то на одному напрямі, то на іншому, то пілоти, то оператори. Чому? Мені було цікаво, я з'ясовувала ціну питання: чому ж вони паралізують своїми діями роботу? І на добу, буває, рейси відкладають, змінюються у всіх плани. Річ у тому, що йтися може про надбавляння до зарплатні буквально 10 чи 100 євро на місяць, а для них це не надто значні гроші. Або про якісь пільги, які хочуть скасувати. Європейці готові виходити на мітинги та страйки, коли зазіхають на їхній рівень життя, права громадян із огляду на економічну свободу. А ми готові, виявляється, терпіти. І виходимо тільки заради такої-от романтики", – підкреслила вона.

Головред видання заявила, що чекає на момент, коли в Україні люди почнуть організовувати мітинги через порушення професійних прав, екологічних норм чи невдоволення зарплатами й пенсіями.

"А це ж усе розпочинається із квартири кожного з нас. Подивіться, як ми живемо? От просто кожен подивіться не на свою квартиру, а на свій під'їзд. І подивіться, наскільки чистий цей під'їзд, подивіться, наскільки ми готові витрачати наш час, щоб займатися зокрема з'ясуванням стосунків із несправедливим управдомом, який щось там не хоче робити або щось краде і щось затягує, займатися тим, що немає гарячої води. Усе це – приниження, це щоденні маленькі приниження, які ми терпимо-терпимо-терпимо, а коли вибух стається – або виходимо на Майдан, або ж, як от цього разу, – на сторінку ФІФА", – сказала вона.

Журналістка впевнена, що добробут людей має бути головною цінністю в країні.

"Потрібно навчитися відділяти кукіль від пшениці та головне від другорядного. Головне – це економічні свободи, економічна стабільність і добробут. Доки головною національною ідеєю України не стане добробут, а з ним й освіта, й медицина – нічого хорошого не буде. Будемо одне з одним боротися та з'ясовувати міжособистісні стосунки", – вважає Олеся Бацман.

Відео: 112 Україна / YouTube